Ärsyttääkö puhelinmyyjät? Ei hätää hanki puhelinmyyjä tunnistus. Kaikista myyjistä et pääse eroon varmaankaan ikinä, mutta tämä tunnistaa n.75% Suomalaisista puhelinmyyjien numeroista.
Linkki:
http://puhelinohjelmat.suntuubi.com/?cat=7
EROON PUHELINMYYJISTÄ VAIVATTOMASTI!!!
4
374
Vastaukset
- toimii nytkin
laittaa mainoskielto! toimii 99%.
- Hannaaaaah
Toimi markkinointi estot eikä robinson huut listat... Ei ees salainen numero!!!
- hyvin toimii estot
Hannaaaaah kirjoitti:
Toimi markkinointi estot eikä robinson huut listat... Ei ees salainen numero!!!
parasta-aikaa toimii
- Kuunteleva kohde
On ensin todettava, että puhelinmyyjä yritää vain ansaita leipänsä, eikä tee mitään rikollista. Joten ei ehkä ole korrektia haistatella tms. hänelle. Eihän kukaan meistä sellaista halua työtehtävissä, eihän?
Kun puhelinmyyjä soittaa, annan hänen rauhassa lukea paperistaan myyntilitanian. Sitten jään ääneti odottamaan mitä seuraa. Yleensä joko hiljaisuus ( asiakkaan kuuluu nyt tilata... ) tai sitten epätoivoista soperrusta lisätietoa ja kysymysten sekatulvaa.
Jos taas kyseessä on kokeneempi myyjä, joka ei noihin sorru, niin kyselen lehtien sivumäärää, paperilaatua, toimituksellisen ja mainosalan suhdetta, KMT:n ( Kansallisen Mediatutkimuksen ) mukaisia levikkiä, lukijaprofiilia, säilytysaikaa jne. Perusteena se, että haluan tietää mitä tilaan.
Pikkuhiljaa ovatkin nuo soitot loppuneet...
Viimeksi muuten myytiin bambusukkia. Työkavereillani oli hauskaa, kun haastattelin myyjää. Takaan, ettei enää soita...Olin toki kohtelias, työtään hän vain teki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä891849Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2771703Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2981496Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1771388- 51967
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em78962- 56957
- 66914
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40901Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤52888