EROON PUHELINMYYJISTÄ VAIVATTOMASTI!!!

Keijo77

Ärsyttääkö puhelinmyyjät? Ei hätää hanki puhelinmyyjä tunnistus. Kaikista myyjistä et pääse eroon varmaankaan ikinä, mutta tämä tunnistaa n.75% Suomalaisista puhelinmyyjien numeroista.

Linkki:

http://puhelinohjelmat.suntuubi.com/?cat=7

4

406

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toimii nytkin

      laittaa mainoskielto! toimii 99%.

      • Hannaaaaah

        Toimi markkinointi estot eikä robinson huut listat... Ei ees salainen numero!!!


      • hyvin toimii estot
        Hannaaaaah kirjoitti:

        Toimi markkinointi estot eikä robinson huut listat... Ei ees salainen numero!!!

        parasta-aikaa toimii


    • Kuunteleva kohde

      On ensin todettava, että puhelinmyyjä yritää vain ansaita leipänsä, eikä tee mitään rikollista. Joten ei ehkä ole korrektia haistatella tms. hänelle. Eihän kukaan meistä sellaista halua työtehtävissä, eihän?

      Kun puhelinmyyjä soittaa, annan hänen rauhassa lukea paperistaan myyntilitanian. Sitten jään ääneti odottamaan mitä seuraa. Yleensä joko hiljaisuus ( asiakkaan kuuluu nyt tilata... ) tai sitten epätoivoista soperrusta lisätietoa ja kysymysten sekatulvaa.
      Jos taas kyseessä on kokeneempi myyjä, joka ei noihin sorru, niin kyselen lehtien sivumäärää, paperilaatua, toimituksellisen ja mainosalan suhdetta, KMT:n ( Kansallisen Mediatutkimuksen ) mukaisia levikkiä, lukijaprofiilia, säilytysaikaa jne. Perusteena se, että haluan tietää mitä tilaan.
      Pikkuhiljaa ovatkin nuo soitot loppuneet...

      Viimeksi muuten myytiin bambusukkia. Työkavereillani oli hauskaa, kun haastattelin myyjää. Takaan, ettei enää soita...Olin toki kohtelias, työtään hän vain teki.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6148
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5627
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      57
      2663
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2066
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1788
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1734
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1277
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1028
    Aihe