Rydman oli oikeassa

ja on edelleen

Rydman on halunnut avointa maahamuuttokeskustelua, mutta mitä teki kokoomus.

Rydmania ei tuettu , ei saanut kannatusta, kenties yritettiin vaientaa kuten Pöntinen. Stubbin ylimielinen kannanotto Rydmanista koitui puolueelle erittäin negatiiviseksi. Mitä lopulta tapahtui? RYDMANIN SUOSIO VAIN KASVOI. Nuoria ei paineta alas! Rydman oli ensimmäinen kokoomuslainen, joka vaati avointa keskustelua maahanmuutosta. Häntä alettiin peräti nimittämään rasistiksi. Rydman ei ole rasistiksi, vaan hän on huolissaan Suomen tulevaisuudesta ja siksi pitää maahanmuuttoasiat selvittää objektiivisesti ja on pystyttävä puhumaan myös sen tuomista negatiivisista asioista.

Nyt kun kokoomus huomasi, että peräti demarit ovat heitä edellä maahanmuuttopolitiikassa, Katainen yrittää paikata tilannetta vaatimalla avointa keskustelua maahanmuuttoasioissa, miksi kokoomus on koko ajan kieltäytynyt keskustelemasta realistisesti maahanmuutosta, myös sen tuomasta rikollisuudesta ym.

Siksi, koska kokoomus on maahanmuuttopuolue.

Nyt kun kokoomus heräsi biletettyään ensin viikonlopun, että äänestäjäkato on realismia, piti äkkiä keksiä jokin paikkauskeino heti aamusta.

Perussuomalaiset ja demarit ovat ehtineet ensin.

Miksi kokoomuksessa ei kuunneltu Wille Rydmania? Rydman oli oikeassa ja ainoa kokoomuslainen, joka nauttii äänestäjien luottamusta.
Me iäkkäämmät kokoomuslaiset emme pidä siitä, että mielipiteillemme ei anneta mitään arvoa. Tämä nuori mies Rydman on johtoainesta. Toivotan hänelle oikein hyvää menestystä politiikan saralla. On varmasti henkisesti raskasta olla tekemisissä puoluejäsenten/poliitikkojen kanssa, jotka tietoisesti puukottavat selkään. Voimia sinulle Wille Rydman!

5

132

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puukottajat

      Olisitte ottaneet oppia Rydmanista, niin tilanne ei olisi niin vakava kuin nyt on.

    • ÄLÄ NAURATA

      KOKOOMUSLAINEN EI NAUTI KANSALAISTEN LUOTTAMUSTA. EIKÄ RYYTMANNI. KUSETTAJIA KAIKKI.

      • ikäihmiset

        Kokoomusnuoret ovat suorasanaisia, eivät kuten muut kokooslaiset. Nuorissa on toivot.


    • Anonyymi00004

      Avoin maahanmuutto keskustelu on haram!
      Islamisaation vastustaminen SUOMESSA, on ääeioikeistolaista fasisminatsirasismia ja islamofobiaa…

    • Anonyymi00005

      Suomessa ollaan mestareita vaatimaan avointa keskustelua asiasta jos toisesta, mutta kukaan ei saa mitään konkretiaa aikaiseksi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      355
      1491
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1206
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      115
      1075
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      851
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      847
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      470
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      38
      454
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      93
      441
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe