Kävin viikonloppuna etsiskelemässä WOK-pannua.
Olipa yllätys, miten paljon pienen alueen sisällä voi hinnat vaihdella.
Kallein pääkaupunkiseudun tarkistetuista paikoista oli kauppakeskus Sellon Anttila ja halvin Vantaan Petikon Tarjoustalo.
Ja eroa kalleimman ja halvimman hinnan väliä hulppeat 38 EUR (Anttila 67 EUR ja tarjoustalo 29 EUR).
Ja missään ko. kohteissa ei kyseessä ollut tarjous tms.
Vaikea oli itsekin uskoa moista, ja kauan tutkiskelin tuotteita mm. Tarjoustalossa, jotta vakuutuin, ettei kyseessä ole eri tuote..
WOK pannu Hackman Matador
6
2121
Vastaukset
- hemkock
No jopas jotakin!! Oliko tarjolla muitakin Hackmannin tuotteita? Pitäneepä pitää asia mielessä uuden keittiön tultua. Sillä kattilat ja pannut menevät melkein kaikki uusiksi.
- Leuku
Olihan siellä toki muitakin Hackman tuotteita , en vain tullut kovin perusteellisesti niiden hintoja vertailleeksi.. ainakin äkkiä muistelen, että kattiloissa ei noin isoa eroa ollut.
- OKHX
... Anttila oli edullinen kauppa, mutta siitä on todella kauan. Nykyäänhän se on todella hintava paikka.
Kokemuksesi on hyvä esimerkki siitä, kuinka aina kannattaa vertailla hintoja. - hintaero
Olisiko kyseessä ollut II-laadun tavaraa? Ainakin Iittalan myymälöissä niitä myydään joskus selvästi halvemmalla.
Matadoreissa on muuten ollut pinnoitteen kestävyyden kanssa ongelmia, mutta ihan hyvin Hackman on hoitanut takuuasiat. - lettupannu
Hagmannin pannuissa ollut viime aikoina laatu huono,polttavat pohjaan,on viety takaisin,ovat vaihtaneet,tietävät ongelman,poistettu markkinoilta..
- mullaki
Juup. Itse ostin K-supermarketin keräyksen kautta Matador-pannut, ja wokkipannun ja kasarin pinta ei lähde paiston jälkeen puhtaaksi, muuten kuin konepesuaineella liottaen, mutta ne eivät paistaessa niin tartu kiinnipinnoite. Mutta normaalin pannun pinnoitteeseen tarttuu kaikki, riippumatta mitä rasvaa laittaa.
Itse en enää osta Hacmanin pannuja elleivät ole kalleimmasta ja "huippu" päästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591184Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11850Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75795- 53634
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83613Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45542Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33537Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36524Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40501