Eerola kerää suosiota
Hei Sun
8151
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eerolan viimeiset kirjoitukset Ankkurissa ja Kymen Sanomissa pakottivat koalition mielipiteen kunnan henkilöstön lomauttamista vastaan.
luet ilmeisesti hieman valikoiden lehtesi, koalitioon kuuluvat virtanen, lommi ja posti otti kantaa lomautuksiin ennen kuin eerola ehti tulla viisastelemaan lehtien palstoille mutta ei siinä mitään voit puolestani jakaa asiasta kunnian eeroallle jos se pelastaa päiväsi
Juhohan enemmän kritisoi muutaman korkean virkamiehen kohtuutonta palkankorotusta tilanteessa jossa säästöjä etsitään mm. lomautuksia suunnittelemalla.
Mikä linkki tuosta aloituksesta muuten on hävinnyt?
Vaikutusta kun isoista linjoista pätetään.
Kaikissa asioissa nyt kuluneen vuoden aikana kun Eerola on ollut valtuutettu hän on peesannut muita tullut jälkijunassa pari päivää. Ja sitten tulee esille niin kuin hän olisi saanut aikaan asioissa jotain hyvää. Eerola on muita matkiva pyrkiri. Joka puukottaa omia valtuustokollegoja selkään kun on mahdollista.
Saisinko esimerkkejä, kiitos.
Ei lisää uhreja, kiitos
31.12.2009 16.02 | Teemu Lahtinen
Sellon murhat nostavat taas paljon puhetta ilmoille ja varmaa on että uhreiksi eivät jää vain surmansa saaneet, vaan taas koko joukko viattomia kansalaisia.
Yhteiskunnallinen tila alkaa olla siinä pisteessä, jossa kansalaiset eivät voi enää luottaa turvallisuuttaan julkisen vallan hoitoon. Sen myönsi jo poliisiylijohtaja Mikko Paaterokin. On siis ehdottoman tärkeää, että aselakia ja -käytäntöjä uudistetaan pikaisesti niin, että kunnon kansalaisilla on oikeus itsepuolustuksekseen kantaa piilotettuna ampuma-asetta julkisilla paikoilla.
Piilotetun aseen kanto-oikeudesta turvallisuutta lisäävänä ja henkirikoksia vähentävänä tekijänä on paljon hyviä kokemuksia.
Aseharrastajat huomio!
8.2.2010 16.13 | Teemu Lahtinen
Arvoisa aseistettu kansalainen! Koska seuraaviin eduskuntavaaleihin on aikaa enää hieman yli vuosi, on syytä muistuttaa eräistä tosiasioista.
Kuten kaikki tiedämme, suomalainen aseharrastaja on elänyt lainsuojattomassa tilassa vuoden 2007 Jokelan joukkomurhasta lähtien.
Jussi Halla-aho, kaupunginvaltuutettu, Helsinki
Kannanottoon yhtyvät allekirjoituksellaan:
Juho Eerola, kaupunginvaltuutettu, Kotka
James Hirvisaari, kaupunginvaltuutettu, Asikkala
Olli Immonen, kaupunginvaltuutettu, Oulu
Teemu Lahtinen, kaupunginvaltuutettu, Espoo
Maria Lohela, kaupunginvaltuutettu, Turku
Heikki Luoto, kaupunginvaltuutettu, Tampere
Johannes Nieminen, kaupunginvaltuutettu, Vantaa
Pasi Salonen, kunnanvaltuutettu, Vihti
Riikka Slunga-Poutsalo, kaupunginvaltuutettu, Lohja
Ei todellakaan ole tarvetta peesata nyt ketään!