olen nousukala,aurinkomerkki neitsyt,kuu ravussa...alkoholi tuppaa olemaan ongelma,miessuhteet vaikeita..luokkaannun herkästi ja vetäydyn kuoreeni.Onko muita nousukaloja,olis kiva jakaa kokemuksia?
nousevia kaloja?
4
909
Vastaukset
- Astrologist
Kalat on kaikkein harvinaisin nousumerkki Suomen leveysasteilla. Nousukala on herkkä ja hauras sisimmässään, vaikka sitä ei aina ulospäin huomaakaan. Hyvin intuitiivinen ja jopa selvänäköinen, etenkin jos on vielä Kuu Ravussa kuten sinulla. Jo näiden antamiesi tietojen perusteella sinulla on niin "vetinen" syntymäkartta, etten ihmettele jos alkoholi on ongelmana.
Nyt vaan on niin, että sinun jos kenen pitäisi välttää juomista. Helppo sanoa tietysti, mutta kannattaisi ihan tosissaan yrittää kokonaan kuiville. Muuten menet rikki. En halua saarnata, mutta yritä ottaa se Neitsyt sinusta enemmän esiin ja keskity intensiivisesti ihan uusiin juttuihin. Pidä parempi huoli itsestäsi! Hyvää kevättä!- doris von elli
Vastauksestasi!pitää täsmälleen paikkansa,olen kuullut että se on harvinainen,tai mistäpä sen tietää kuinka monet alkoholistit puistoissa ovat nousukaloja...
Itselläni Neitsytluonne varmasti pitääkin homman jossain kurissa etten vajoa ihan pohjalle...kiitos neuvoista,hyvää kevättä Sinullekin!
- MasterZeromus
Sitä kuletaan siis Keskitaivas Jouskarilla eikö vaan? Siis sinä kuljet lauman perässä, olet leväperäinen, vastuuntunnoton ja kaipaat seikkiluja. Et ole syntynyt Lapissa, sen Minä huomaan! Sitäpaitsi tuo Nousu homma on naamarisi mutta ei se todellinen Minä joka selittää miksi te olette niin helkkarin päällekäyviä meitä Nousu Härkiä kohtaan koska meillä taas sattuu olemaan hyvin maanläheinen ja hiljainen Kauris Keskitaivaana. Joo, ja teikäläisiähän riittää.
Täällä tukholmassa eräs Kuusamosta syntyisin oleva analisti poika(Aurinko Härkä, HYI!) yritti aikoinaan raiskata luokkatoverinsa kun oli houkutellut hänet koti ovelle asti. Ja eräs nainen nimeltä Katja(Aurinko Vaaka) on hyvin yleinen ja yrittipä tarjota itseään ujolle pojalle jonka järki sentään tajusi torjua pois. Että siinä enemmän sitä Jouskarin meininkiä kuin Kalaa.- doris von elli
Kaikkea sitä noin vähillä tiedoilla paljastuukin..vastuuntunnoton ja seikkailunhaluinen Kyllä!
No ,tässä yritän kovasti skarpata,mutta kun itsekuri on heikko;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028182Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m997457Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot785602Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875597Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1184801Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1252568Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys572459Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e71421Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71404Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa491272