nousevia kaloja?

doris von elli

olen nousukala,aurinkomerkki neitsyt,kuu ravussa...alkoholi tuppaa olemaan ongelma,miessuhteet vaikeita..luokkaannun herkästi ja vetäydyn kuoreeni.Onko muita nousukaloja,olis kiva jakaa kokemuksia?

4

894

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Astrologist

      Kalat on kaikkein harvinaisin nousumerkki Suomen leveysasteilla. Nousukala on herkkä ja hauras sisimmässään, vaikka sitä ei aina ulospäin huomaakaan. Hyvin intuitiivinen ja jopa selvänäköinen, etenkin jos on vielä Kuu Ravussa kuten sinulla. Jo näiden antamiesi tietojen perusteella sinulla on niin "vetinen" syntymäkartta, etten ihmettele jos alkoholi on ongelmana.

      Nyt vaan on niin, että sinun jos kenen pitäisi välttää juomista. Helppo sanoa tietysti, mutta kannattaisi ihan tosissaan yrittää kokonaan kuiville. Muuten menet rikki. En halua saarnata, mutta yritä ottaa se Neitsyt sinusta enemmän esiin ja keskity intensiivisesti ihan uusiin juttuihin. Pidä parempi huoli itsestäsi! Hyvää kevättä!

      • doris von elli

        Vastauksestasi!pitää täsmälleen paikkansa,olen kuullut että se on harvinainen,tai mistäpä sen tietää kuinka monet alkoholistit puistoissa ovat nousukaloja...

        Itselläni Neitsytluonne varmasti pitääkin homman jossain kurissa etten vajoa ihan pohjalle...kiitos neuvoista,hyvää kevättä Sinullekin!


    • MasterZeromus

      Sitä kuletaan siis Keskitaivas Jouskarilla eikö vaan? Siis sinä kuljet lauman perässä, olet leväperäinen, vastuuntunnoton ja kaipaat seikkiluja. Et ole syntynyt Lapissa, sen Minä huomaan! Sitäpaitsi tuo Nousu homma on naamarisi mutta ei se todellinen Minä joka selittää miksi te olette niin helkkarin päällekäyviä meitä Nousu Härkiä kohtaan koska meillä taas sattuu olemaan hyvin maanläheinen ja hiljainen Kauris Keskitaivaana. Joo, ja teikäläisiähän riittää.

      Täällä tukholmassa eräs Kuusamosta syntyisin oleva analisti poika(Aurinko Härkä, HYI!) yritti aikoinaan raiskata luokkatoverinsa kun oli houkutellut hänet koti ovelle asti. Ja eräs nainen nimeltä Katja(Aurinko Vaaka) on hyvin yleinen ja yrittipä tarjota itseään ujolle pojalle jonka järki sentään tajusi torjua pois. Että siinä enemmän sitä Jouskarin meininkiä kuin Kalaa.

      • doris von elli

        Kaikkea sitä noin vähillä tiedoilla paljastuukin..vastuuntunnoton ja seikkailunhaluinen Kyllä!

        No ,tässä yritän kovasti skarpata,mutta kun itsekuri on heikko;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olit niin lähellä

      Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa
      Ikävä
      88
      4635
    2. Kun me näemme taas

      Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen
      Ikävä
      29
      2585
    3. Elokapinan mielenosoitussarja alkaa

      Varma kesän merkki on, kun planeetastamme huolestuneet ihmiset alkavat pitää tilaisuuksia muistuttaakseen ihmisiä siitä,
      Maailman menoa
      465
      2143
    4. Eipäs sitten ryypätä kesälomalla

      Työnantaja voi antaa potkut, vaikka olisi ryypännyt 2-4 viikkoa sitten. Vaikka olenkin raivoraitis, niin en kannata tuo
      Maailman menoa
      183
      2112
    5. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      28
      1824
    6. Oletko mielikuvasi kaivatusta muuttunut

      Lähiaikoina? Jos, mihin suuntaan? Miten ja miksi?
      Ikävä
      115
      1443
    7. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      15
      1435
    8. Pysyä yhdessä vai ei

      En tiedä, ollaan asuttu samassa asunnossa kohta joku 5 vuotta. Olisi sanomista vähän kaikesta mutta eniten itseä ottaa p
      Parisuhde
      95
      1370
    9. Marinin hallitus onnistui työllisyystoimissa

      https://www.kauppalehti.fi/uutiset/marinin-hallitus-saavutti-tavoitteensa-merkittava-onnistuminen-tyollisyydessa-tuore-m
      Maailman menoa
      241
      1210
    10. Tänään oli

      Noiiiiin 🤏 vähällä ettei tapahtunut jotain mieletöntä. Valitettavasti olosuhteet esti. Odota hetki vielä 😘
      Ikävä
      33
      1037
    Aihe