muita 18viikollla

onko liikkeitä ja tuntuuko miten tiheetä.itelle tuntunut pari viikkoa ja nyt ei juurikaan joten huoli kova..joten mites teillä muilla..minulla myös alamaha hellänä..??
7200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tunsin itse ensimmäiset liikkeet juuri viikolla 18 ja sen jälkeen oli 2 viikon tauko liikkeissä. Kyllä siinä meinas suru tulla puseroon, mutta sitten rakenneultrassa kaikki oli mainiosti ja liikkeetkin alkoivat uudestaan tuntumaan :) Neuvolaan voi aina ottaa yhteyttä. Jaksamisia odotukseen :)

Äänestä

täällä siis viikko 19, ja liikkeitä on tuntunut jonkin verran, vaikka odotankin ensimmäistä :)
Nyt huomasin ettei mitään ole tuntunut pariin päivään ja huolestuin :( Mutta jos kerran tää on ihan normaalia nii eiköhän ne ala ne liikkeet tuntumaan uudestaan kohta :) Onneksi neuvola ja ultra ihan kohta. Ja muuten, huomasin eilen että alamaha todellakin on hellänä! varsinkin tuolta oikealta puolelta!!

Äänestä

kävin neuvolassa kun niin oli huoli..ei saatu sydänääniä kuulumaan..lähete ultraan..sieltä löyty hienot sydän äänet...itkua sai vääntää siihen asti..onneksi kaikki ok.

Äänestä

raskausviikolla 19 mennään ja liikkeitä tuntuu kyllä :) mites, onko teillä kohdunpohjan korkeutta mitattu ?

Äänestä
  • ei ole mitattu viellä....ja liikkeitä onneksi taas täälläkin kuuluu.on kuulema kohtu niin edessä että ei nin hyvin tunne nitä likkeitä...:)

    Äänestä

oletteko muuten minkä ikäisiä ja mistä päin? oon utelias :)

Äänestä

mulla nyt rv 17 5 ja tunsin pieniä liikkeitä pari kolme viikkoa sitten, mutten kuitenkaan ollut täysin varma..
Vaikka toista odotan.
Nyt pari päivää sitten heittäydyin sohvalle lepäilemään kun poika meni nukkumaan ja vauva potki niin kovaa että tuntui ihan mahan läpi. Toissa päivänä istuttiin miehen kanssa, ja vauva alkoi potkimaan niin että kun mies laittoi käden vatsalle tunsi ihan selvät potkut.
Kuinka aikaisin muut ovat tunteneet potkuja vatsan läpi.. ?
:D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


byyty kirjoitti:

onko liikkeitä ja tuntuuko miten tiheetä.itelle tuntunut pari viikkoa ja nyt ei juurikaan joten huoli kova..joten mites teillä muilla..minulla myös alamaha hellänä..??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu