Miksi muutama EK:n pomo?

Miksi pari EK:n pomoa saa aina pistää Suomen polvilleen aiheuttamillaan lakoila. Estävät sovun ja lietsovat eriarvoisuutta.
359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Meinaat, että pitää suostua mitä vaan punaniska älyy pyytää?

Äänestä

1. Hallitus on takana kivasti eikä liikaa kysele...
2. Laman varjolla voi tehdä kunnolla kiusaa...
3. Laman varjolla voi uhitella kaikkiist helpoimmin...
4. Laman ainkana ei tarvii yrittää keksiä muita seliselityksiä...
5. On siis helppo vaatia mitä mieleen tulee eikä kukaan kyseenalaista...
6. Nyt on vihdoin se oikea aika panna suut tukkoon ahmattiyhdistyksiltä...
7. Kaikki näyttä onnistuvan paremmin kuin helposti..
8. Jos ei muuten onnistu katsotaan kuin suut pannaan ku uhataan YT:llä.
Q.E.D.

Äänestä
  • teesit?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pomottaja(kok) kirjoitti:

Miksi pari EK:n pomoa saa aina pistää Suomen polvilleen aiheuttamillaan lakoila. Estävät sovun ja lietsovat eriarvoisuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu