Nonni... Janilla jämähti yllättäen masu totaalisesti jumiin, vaikka onkin syönyt Purinaa ja saanut sitä jopa hieman enemmän jo kerrallaan. Aika kummaa, että se ensin teki sen karseen ripulin ja nyt sitten äijä istuu tuolla laatikolla tunnin välein ja vääntää ja pumppaa siellä otsa kurtussa, mutta mitään aikaan saannosta ei tule vaan. Vaan ei tässä muu taas auttanut, kun hakea Levolac puteli tuolta jääkaapista ja 2 milliä sille sitä sujautin ruutalla suupielestä. Nyt sitten ootamma, että koska tulee postia lootaan. En anna tänään Purinaa nyt, koska Jani on saattanut juoda liian vähän vettä, kun sen kanssahan oli niin, että me emme ole koskaan tämän noin 8 vuoden aikana nähneet tämän karva- kaverin juovan reilusti kipostaan tätä kirkasta juoksevaa luonnontuotetta.
Moro!
2
148
Vastaukset
- raitahäntä
Moi ja apua kissallesi! Minä annan pari lusikallista 1% tai jotain maustamatonta viiliä ja sieltä sitten kun tulee-nakin kokoinen pötkö, on aina auttanut. Ja kisu syö sitä suurella halulla, ei tarvitse väkisin kurkusta laskea mitään lääkettä. Jos vaikka kokeilisit?
... neuvosta! Heti huomenna haen viiliä ja koitan sitä, kun nämähän ei koskaan maitotuotteita muuten käytä niin tuo voisi tosiaan tehota. Tuo on kyllä todella kummaa, että me ei ikinä olla nähty Janin juovan vettä. Sitä semmoista kissoille tarkoitettua *maitoa* pienessä pullossa, joskus harvoin olen ostanut näille ja se tuntuu menevän. Melkeen ollut outoa nähdä silloin Janin latkivan jotakin. Vaan kävipäs tänään mukava ylläri, kun posti tuli, siellä oli lappu ja menin postiin, niin tuli Janille *Purinoilta* oma pieni paku :) Nyt Jani pääsee vielä testaamaan kana Purinaa :) Minusta tuo oli todella huomaavainen ele *Purinan väeltä* !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1226069- 292140
- 1771962
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101143Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.681137- 731007
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24922Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42897Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12765