Vanhanen ja siten koko Kepu on mamu-mafian ja ihmiskauppiaiden talutushihnassa. Vanhanen on edelleenkin lapsellinen ja tyhmä koululaispolitikko, eli ihminen, joka ei ole koskaan tehnyt mitään työtä, ja siksi se ei tajua asioista yhtään mitään. Se vielä aikuisenakin pelleilee asioilla kuin vesipöhöpäinen lapsi. Vanhanen ei ole vieläkään tajunut, että islamistiset mamut tuhoavat Eurooppaa todella pahasti. Afrikan väestöräjähdystä ei pidä mitenkään helpottaa roudaamalla heitä tänne sikikämään ja sotkemaan paikkojamme ja tuhomaan luontomme. Afrikaan pitää lähettää vain ehkäisyvälineitä. Ei mitään muuta. Kondomit ja kastraatio ovat ainoita Afrikan tilannetta parantavia kehitysavun muotoja. Kaikki muu on rikollista ja väärin ihmiskuntaa kohtaan. On vastuutonta sallia löämpimästä etelästä ihmisten muuttaminen kylmään pohjoiseen. Se vie maailman tuhoon ja nopeuttaa ilmastonmuutosta. Somalilaumat Suomessa ovat jo tehneet meistä natseja. Kukaan järkevä ei anna sentiäkään somaleille. Ne eivät kuulu tähän maahan.
Vanhanen mamu-mafian juoksupoika
somsom
258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kun Suomen lainsäädäntö lakkaa olemasta voimassa.
Sillä hetkellä kun Suomen kansalaisella ei ole oikeutta fyysiseen koskemattomuuteen Suomen valtion alueella, muutetaan sääntöjä niin, että kenelläkään ei ole oikeutta fyysiseen koskemattomuuteen Suomen valtion alueella.
Tämä tarkoittaa sitä, että jos joku loukkaa fyysistä koskemattomuutta, myös loukkaajan fyysistä koskemattomuutta voidaan loukata.
Suomen laki tuntee tämän hätävarjeluna, joka pitää mitoittaa suhteessa itseensä kohdistuneeseen fyysisen loukkauksen, hengenvaaran, raiskausyrityksen, varkauden, pahoinpitelyn jne fyysistä koskemattomuutta loukkaavan teon keskeyttämiseen.
Joskus kyseeseen tulee myös teon keskeyttämisen lisäksi jatkaa hätävarjelua kunnes henkeen ja terveyteen kohdistuva uhkan syy poistuu tai välitön vaara lakkaa uhkaamasta. Tälläinen tulee kysymykseen joutuessa aseellisen, suuren joukon, tai muun sellaisen suurta VÄLITÖNTÄ uhkaa henkelle ja terveydelle aiheuttavan syyn vuoksi.
Suomen kansalaisena olet kuitenkin vastuussa tekemisistäsi hätävarjelun liioittelun muodossa.
Esimerkiksi ikkunoitasi kivillä rikkonut tai autoasi maalilla töhrinyt ei annan syytä hätävarjeluun.
Vahingontekoon syyllistynyttä saa estää poistumasta paikalla.
Jos taas joudut puukolla tai pyssyllä aseistautuneen väkivallan teon kohteeksi, sallii laki äärintilanteessa oman hengen ja terveyden suojelemiseksi turvautua aseseen tai vastaavaan väkivallan teon keskeyttämiseksi sekä uhkan poistamiseksi esim aseellisen hyökkäyksen tapauksessa riisua aseista tai lamaannuttaa hyökkääjä. Erittäin ääritilanteissa tämä tarkoittaa hyökkääjän surmaamista.
Suomen lainsäädäntö toimii kuitenkin pääsääntöisesti kuten tieliikennesuunnitelu, eli vasta riittävä määrä uhreja on merkki vaarallisesta henkilöstä tai risteyksestä.
Joten voit vain toivoa, että hyökkääjä on aikaisemmin tappanut muita ihmisiä, sillä jos surmaat aseellisen hyökkääjän hätävarjelutilanteessa, joudut hyvin todennäköisesti tuomituksi tappajana.
Toisaalta Suomen laissa uhrilla on oikeus tulla tunnistetuksia kuolemansa jälkeen ja valtio järjestää hautajaiset tai lähettää ruumiisi tutkimuskäyttöön, joten kannattaa punnita aina näitä Suomen valtion tarjoamia etuja tälläisen tilanteen varalta.
Laissa ei ole tosin mainintaa tästä, mutta jopa kirkkokaan ei tiettävästi tunne kuin yhden tapauksen, mutta silläkään ei ole silminnäkijöitä. Nimittäin hautuumaalta palaaminen elävien kirjoihin.
Joten, kun Suomen laki lakkaa olemasta voimassa, niin luulen että jokaisella on riittävät lähtötiedot varautua oman hengen ja terveyden turvaamiseksi.
Suomessa tontilla luvatta liikkuvia ei saa ampua, mutta naapurin tontille luvatta rakentaminen on sitten harmaata aluetta, johon oikeuslaitoksella on monia vaihtoehtoisia kantoja.
Ja onpa joskus jopa häädetty pääkaupungissa vanha pariskunta omasta omakotitalostaan ja talo pistetty maantasolle, kun se sijainnut virtuaalisen kerrostalon tontilla, jonka rakentamista vanhusten omistama omakotitalo vanhusten omistamalla tontilla on haitannut.
Tervetuloa Suomalaiseen todellisuuteen. Suomalainen oikeus on voimassa silloin tällöin, mutta Suomen laki vaatii useinmiten tuekseen kättä pitempää ja mieluiten hiukan tavanomaista voimakkaampia menetelmiä.
tyhmyyden uskovaisille nekin varmasti kelpaavat, kuten on monesti nähty. Voi meitä normaaliälyisiä tässä huutamisen ja meuhkaamisen maailmassa!