vinkkejä!!!!

dksak

minkälaisia hyviä drinkkejä voisi tehdä kirkkaasta viinasta ja De Kuyper Sour Applesta? mihin ei tarvis muita viinoja sekaan vaan voisi laittaa lantrinkeja tai hedelmiä tms. vinkkejä!

2

520

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • porevettä

      Tulin Tallinasta ja ostin sieltä litran kirkasta votkakirsikkaa (013 koodi). Saa alkostakin. Jos on kotona, tai voi tehdä paineistettua vettä (pore), niin sitä ja jäitä. Ei tarvitse mitään muuta.

    • baaripirkko

      Semmonen drinkki, nimeltään mallorca on olemassa johon tulee 2 cl kossua, 2 cl sour applea ja spriteä. Happamuutta saa enemmän jos laittaa vähä sitruunamehua. Drinkki on kuitenki sellanen puoli makea, mutta pirun hyvää. Sitruunan tai limen viipale käy loistavasti joukkoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      21
      3037
    2. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      60
      2077
    3. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      179
      1896
    4. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      119
      1851
    5. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      92
      1527
    6. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      80
      1119
    7. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      204
      1046
    8. Martina Aitolehti murtui Erikoisjoukoissa Matias Petäistön käsittelyssä - Tästä oli kyse

      Yksi Erikoisjoukot-kauden julkkiskisaajista on yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti. Aitolehti on pärjän
      Tv-sarjat
      11
      1008
    9. Poliisioperaatio

      Pääsiäisenä...... ja sit kahvila suljettu???
      Somero
      21
      936
    10. Tiedätkö hänen pituuden??

      Et tiedä!!
      Ikävä
      63
      922
    Aihe