minkälaisia hyviä drinkkejä voisi tehdä kirkkaasta viinasta ja De Kuyper Sour Applesta? mihin ei tarvis muita viinoja sekaan vaan voisi laittaa lantrinkeja tai hedelmiä tms. vinkkejä!
vinkkejä!!!!
dksak
2
486
Vastaukset
- porevettä
Tulin Tallinasta ja ostin sieltä litran kirkasta votkakirsikkaa (013 koodi). Saa alkostakin. Jos on kotona, tai voi tehdä paineistettua vettä (pore), niin sitä ja jäitä. Ei tarvitse mitään muuta.
- baaripirkko
Semmonen drinkki, nimeltään mallorca on olemassa johon tulee 2 cl kossua, 2 cl sour applea ja spriteä. Happamuutta saa enemmän jos laittaa vähä sitruunamehua. Drinkki on kuitenki sellanen puoli makea, mutta pirun hyvää. Sitruunan tai limen viipale käy loistavasti joukkoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2018294- 565182
- 244817
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni274730Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364550Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h744447- 624013
- 423665
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on402944- 452649