Lipposen uusin petturuuslausunto

Lipponen:
"Olisi kauheaa, jos olisimme vain aitoja suomalaisia.


Radio Vega sai orgasmin.


Näin Lipponen sanoo radio Vegalle. Ja että: "Emme ole olemassa, jos emme osaa ruotsia." "Pääsemme muun maailman yhteyteen vain Pohjolan kautta."
17261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Paavo oppi hyvin DDR vierailujensa aikana. Eikös ole muuten pelottavaa että suurin osa näistä ruotsinkielen intoilijoista on entisiä DDR:n kannattajia? Milloin Stasi tyyllinen kielipoliisi perustetaan valvomaan että jokainen suomalainen osaa puhua ruotsia?

Nimitetäänkö Sasi päälliköksi?

Äänestä
  • Tulee kyllä mieleen, että Paavo on Tiitisen listalla ja varmistaa siksi Ruotsiin pakotien, kun lista julkistetaan.

    Äänestä

  • luulen ma kirjoitti:

    Tulee kyllä mieleen, että Paavo on Tiitisen listalla ja varmistaa siksi Ruotsiin pakotien, kun lista julkistetaan.

    Voi, jos sais ne äänet takas, jotka olen käyttänyt demareitten hyväksi! Tästä lähin annan ääneni perussuomalaisille!

    Äänestä

  • luulen ma kirjoitti:

    Tulee kyllä mieleen, että Paavo on Tiitisen listalla ja varmistaa siksi Ruotsiin pakotien, kun lista julkistetaan.

    Onhan hän uimamaisteri kuten palstan rautamagisterikin. Enää Paavon pitäisi vaan oppia soutamaan ja huopaamaan ja löytämään tila-autonsa navigaattorilla Munsalaan. Ainiin, soutaminen ja huopaaminenhan sujuvat pesunkestävältä takinkääntäjäpoliitikolta. Käännetäänkö takki myös pakkoruotsiksi?

    Äänestä

  • luulen ma kirjoitti:

    Tulee kyllä mieleen, että Paavo on Tiitisen listalla ja varmistaa siksi Ruotsiin pakotien, kun lista julkistetaan.

    .

    miksei sinänsä harmitonta Tiitisen listaa voi julkistaa????????

    .

    Äänestä

  • ESTE::::???!!111 kirjoitti:

    .

    miksei sinänsä harmitonta Tiitisen listaa voi julkistaa????????

    .

    Jäät eivät ole vielä lähteneet Munsalan rannasta, eikä Paavo osaa laittaa tila-autonsa navigaattoriin kordinaatteja. Uimalakkikin on kyllä tiukasti päässä ja takki käännetty, pakkoruotsiksi.

    Äänestä

Lainaus="Olisi kauheaa, jos olisimme vain aitoja suomalaisia".
Kaikki tekosi kyllä todistaa ettet ole suomalainen,et ole koskaan ollutkaan.
Lainaus= "Emme ole olemassa, jos emme osaa ruotsia."
Yli 90% puhuu vain suomea..!! Ja täällä "ollaan" vahvan suomalaisuuden turvin..!!
Lainaus="Pääsemme muun maailman yhteyteen vain Pohjolan kautta."
Heh..heh.. Olen matkustellu jonkin verran. Koskaan ei ole kysytty, tulenko ruotsin, norjan vai tanskan kautta, kyseiseen maahan..!! Ei sen puoleen ole kysytty tai vaadittu ruotsin osaamistakaan..

Äänestä

Paavo on todella tyhmä, ei hän näyttele!

Paavo olisi jo halunnut, ison johtajan pestin,
meinasi sitten tehdä, Göranin nenällä testin.
Eipä tullut valtaa ja virasto meni Parmaan,
Puavoo se harmitti, näki keltaista varmaan...

Ei Suomesta väliä, mutta ruotsalainen petti,
turhaan aloitettiin, raaka pakkoruotsin setti.
"Vaekka mulla on räpylät, oovat nyrkittii kovat,
on näellä voetettu, tok paljo kovemmattii sovat."

Mutta tuomariksi ehti, kunnon Mandela Nelson,
tuli toverille kiire, otti jalat kaikki alle Persson.
Kyllä se helpottaa, tavalla monella tuo vessa,
pelasti linnalta Mossen, eikä onneks tule pressa.

Onhan sillä puhemiehellä, kai muutakin hommaa,
mutta yksi on varmaa: Hölmö svenskanu ei onnaa!
Mooses jakaa myös vedet, vaikka kelluu kuin korkki,
herra listoilla lienee, vieläpä toisen omaa sorkki?

Ehkäpä myös savolainen, jää suomalaisten mieleen,
vaikka omat operaatiot, menevät selkeästi pieleen.
Mutta mikä saa fennon, noin hirttäytymään kieleen?
On Ruotsi tehnyt kielestään, aika omituisen tieteen!


Joko YLE on SVT?
HS = Röyhkeää lehtimiestaidottomuutta!
Iltalehti nyt = Pakkoruotsi aina!
Olen allerginen Närpiön tomaateille.
Sanonpa vielä yhden asian: Ahvenanmaa

Äänestä

.

ja muutenkin hyvin epäilyttävä henkilö kaikissa toimissaan

.

Äänestä
  • tukensa Urpilaiselle ettei Tuomiojasta vaan vahingossakaan tule SDP:n puheenjohtaja. Mutta eihän PAAVO anna tukeaan ihan ilmaiseksi vaan ehdoin.

    Äänestä

Tuollaiset lausumat kuulostavat ainakin asiayhteyksistään irrallisina omituisilta ja liiallisilta. Vaikka ottaisikin huomioon, että Lipposta on mielistelty tunnustuksilla ja että ruotsinsuomalaisten radiosssa ollessaan kuuluu osoittaa tiettyä ymmärrystä heidän asialleen.
Mutat tuskin Lipponen on kavahtanut aitoa suomalaisuutta vaan historiasta tunnettua aitosuomalaisuutta.

Äänestä
  • tuohon keskusteluun. En voi uskoa hänen sanoneen aivan noin.

    Äänestä

on jäänyt ajatuksissaan jonnekin 1970-luvulle eikä uskalla tulla nykypäivään ja tunnustaa, että pakkoruotsissa ei ole mitään järkeä.Onneksi Lipponen ei ole enää kovin vahvasti mukana politiikassa, kun alkaa tuota ikääkin olla jo jonkin verran.

Äänestä
  • Paavo kuuluisi kokoomuspuolueeseen tai RKP:hen, ja koska hän kumartelee jatkuvasti näihin puolueisiin päin, saa hänen äänestäjäkuntansa nähdä vain jatkuvaa, rivoa pyllistelyä.
    Tulee mieleen eräs toinenkin, joka toimii vuodesta toiseen juuri samoin. Nimeä en kerro, mutta kerron arvoituksen: Mikä on 20 cm pitkä ja roikkuu mulkun päästä? Ravatti Sailaan kaulassa.

    Äänestä

  • Luopiopari kirjoitti:

    Paavo kuuluisi kokoomuspuolueeseen tai RKP:hen, ja koska hän kumartelee jatkuvasti näihin puolueisiin päin, saa hänen äänestäjäkuntansa nähdä vain jatkuvaa, rivoa pyllistelyä.
    Tulee mieleen eräs toinenkin, joka toimii vuodesta toiseen juuri samoin. Nimeä en kerro, mutta kerron arvoituksen: Mikä on 20 cm pitkä ja roikkuu mulkun päästä? Ravatti Sailaan kaulassa.

    Lipposen tönkköpakkoruotsilla annetut lausunnot löytyvät svenska.yle:stä inrikes-osastosta.

    Äänestä


Minusta on hyvä, että ei aina myötäillä enemmistöä. Paavo Lipponen ei ole niitä miehiä, jotka ensiksi katsovat, mistä päin tuuli nyt puhaltaa. Jos hän kääntää takkiaan, kuten on viisasta joskus tehdäkin, niin hänen tekee sen omien härkäpäisten oikkujensa voimasta.
Mutta vastatuuleen voi kulkea sitenkin, ettei käännä selkäänsä omilleen ja omille juurilleen. En osaa sanoa, mikä on Lipposen tilanne juuri nyt. Mutta ei hyvältä näytä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


DEMENTIKKOpAAVO kirjoitti:

Lipponen:
"Olisi kauheaa, jos olisimme vain aitoja suomalaisia.


Radio Vega sai orgasmin.


Näin Lipponen sanoo radio Vegalle. Ja että: "Emme ole olemassa, jos emme osaa ruotsia." "Pääsemme muun maailman yhteyteen vain Pohjolan kautta."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu