Mä olen muninut taas

Kaikki meni mämmiksi.
17473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Pääsiäistäkö jo?

Äänestä

Vai ilkeys vaivana?

Äänestä
  • Sattuma seuraa toistaan.

    Äänestä

  • Aina Sama kirjoitti:

    Sattuma seuraa toistaan.

    Sattuma on seurannut sinua munien kaiken mämmiksi? Kuulostaa aika pahalta. En nyt lähtisi arvailemaan sen tarkemmin mistä on kysymys, mutta voin vain kuvitella miltä tuntuu olla osaton sattuman sanelemiin juttuihin ja silti tuntea syyllisyyttä.

    Äänestä

tuon tuostakin.

Äänestä

pässiäiseen, nou hätä.

Äänestä

En ole muninut kyllä nyt mitään.

Äänestä

Mmhhh...

Äänestä
  • Ostin ison yllätys munan..kylläpäs jännittää :))))))))

    Äänestä

taidat tehdä tarkoituksella, hmmm... jotain aavistusta mulla on siitä yllärimunasta.

Äänestä
  • Onkos sulla tietoo...ei saa paljastaa viäl..

    Äänestä

Kaikille sattuu vieheitä - kaikille. :)
Mieti, mietitkö tätä enää kahden vuoden kuluttua? Todennäköisesti et. :) Relax.

Äänestä
  • jos on isot tunteet kyseessä, niitä miettii vielä kiikkustuolissakin. Korjaa siis juttus! Uus yritys ! :)

    Äänestä

  • nuori mut muori kirjoitti:

    jos on isot tunteet kyseessä, niitä miettii vielä kiikkustuolissakin. Korjaa siis juttus! Uus yritys ! :)

    Aina parempi kun ei tarviis miettii paria vuotta pitempään ...
    ..uutta ukkia vaan putkeen .

    Äänestä

Joskus menee asiat mämmiks.
Sit pitää vaa yrittää selvitä.
Siivota sotkut... ja siivoomaan pitää tulla kaikkien, jotka on ollut sotkemassa.
Kukaan yksin ei ole vastuussa, puhumalla selviää.
Ja myös tekoja, tekoja vaaditaan, poikani.

Äänestä

Että pääsiäismeininki.

Äänestä

Täällä on kaikki hyvin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aina Sama kirjoitti:

Kaikki meni mämmiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu