Hyvää...

Kiekko-Guru

..kesälomaa Blues-Tytöt!!!

Hävisitte JÄLLEEN paremmalle:D *NAURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA*
Mut älkää masentuko. Blues-Tytöt ja MAHTAVA OULUN KÄRPÄT ovat kohdanneet aiemmin välierissä tai puolivälierissä 5 kertaa..ja arvatkaa monennenko kerran MAHTAVA OULUN KÄRPÄT vei sarjan ja passitti Blues-Tytöt KESÄLOMILLE?

Vastaus: Viidennen kerran!!!! *NAURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA*.... vielä enemmän:DDDDDD

3

502

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kalakukko forever

      Ite olen Kalpa-fani, joten en voi puhua Blues-fanien puolesta, mutta kuten varmasti huomasit niin kirjoittamasi provoviesti on ainoa Blues-sivun provoviesti jossa nauretaan Bluesin putoamiselle (vertailun vuoksi Jokeri-topikissa taitaisi olla jo parisenkymmentä naurutopikkia avattuna, ellei niitä poistettaisi koko ajan) ja se kyllä kertoo jotain siitä että kuinka paljon Bluesilla on hävettävää...ei yhtään mitään.

      Bluesilla nuori joukkue ja vastassa oli Suomen rikkain seura, niin jos Kärpät ei olisi tätä hoitanut niin koko Suomihan olisi Kärpille nauranut. Ja todella tiukalle menikin, vasta kolmannessa pelissä Kärpät väänsi yhden maalin voiton....ja sinä Kiekko-Guru olet vielä ylpeä siitä ja tulet siitä nauramaan tänne Blues-faneille?

      Ei helvetti mikä luuseri:D Ja katsotaanpa vaan miten hyvin Suomen rikkain seura pärjää Jyppiä vastaan ja palataan sitte asiaan uudestaan.

      • Ensinnäkin, en ole luuseri joten kerro vaan lisää itsestäsi:D Eihän mua naurata mikään muu kuin että kerta toisensa jälkeen Blues-Tytöt kompastuu samaan "kantoon" eli Oulun Kärppiin:D jo viides kerta:DDD
        Saman kohtalon on kokenut Narrit, seitsemän kertaa on tullut heille turpiin, kerran on Narrit voittanut.

        Olen ylpeä Kärppäläisyydestäni. Syy miksi näin voimakkaasti kirjoitan on se että nämä etelän-Vetelät, vuosi toisensa jälkeen halveksii meitä Pohjoisen ihmisiä ja Oulun Kärppiä ja eivät uskalla ja halua antaa tunnustusta että Suomessa on Dynastia nimeltään OULUN KÄRPÄT. Miksi se on niin vaikeaa?

        pukki-POJUN kirjoitukset jätämme omaan arvoonsa, ne saa kieltämättä aina naurattamaan mutta on myös esim. Jokeri-faneissa tyyppejä joille OULUN KÄRPÄT on kuin härälle punainen vaate. Ymmärtäähän sen koska Narri-Pellet on lähteneet jo niin niin useesti 2000-luvulla ennenaikaiselle kesälomalle juuri Kärppien toimesta:D
        Jos Kalpa joskus menestyy kuten Oulun Kärpät, tulet kyllä huomaamaan miten vaikea näille etelän-Vetelille on tunnustaa että Pohjoisessakin (JA tällä hetkellä VAIN POHJOISESSA) osataan pelata lätkää. Kuopio on kaukana Helsingistä kuten Oulukin.

        Siksi toivonkin että mitalit ratkaiseekin jatkossa täst´edes 3 SM-liigan POHJOISINTA joukkuetta eli OULUN KÄRPÄT, Kuopin Kalpa ja Jyväskylän JYP. Tänä vuonna se ei ole mahdollista koska Kärpät-Jyt - parista vain toinen jatkaa. Toivon kuitenkin kaikesta huolimatta että Kalpa passittaa Tapparan kesälomille. Voi olla että Jyp passittaa Oulun Kärpät kesälomille(mitä en usko) mut mitä sitten:D?

        Tämä rankka 2000-luvun MESTARUUKSIEN juhliminen alkaa käydä jo voimille joten ei väliä enää vaikka välillä joku muukin voittaa:D

        2000-luvun Dynastia palaa.


      • Näin se on ..

        ei kannata pullistella: jokerit kärpät on siinä sijoitettu pelaajiin rahnaa jonkin verran..., ja jokerit jo tippui... ja Jyp kyllä kärpät hoitaa mennen ja tullen: ei mitään jakoa.. ja HIFK ottaa mestaruuden, niin se vaan on kyllä KJ sen homman jo oulussa kävi opettelemassa!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      187
      5635
    2. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      41
      3809
    3. Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat

      Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom
      Maailman menoa
      32
      3188
    4. Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?

      Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole
      Maailman menoa
      50
      3066
    5. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      159
      2868
    6. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      31
      2706
    7. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      89
      2703
    8. Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki

      Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin
      Maailman menoa
      73
      2399
    9. Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa

      ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt
      Maailman menoa
      72
      2043
    10. Abdullah iski Citycenterin vessassa

      Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html
      Maailman menoa
      174
      1960
    Aihe