Hyvää...

Kiekko-Guru

..kesälomaa Blues-Tytöt!!!

Hävisitte JÄLLEEN paremmalle:D *NAURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA*
Mut älkää masentuko. Blues-Tytöt ja MAHTAVA OULUN KÄRPÄT ovat kohdanneet aiemmin välierissä tai puolivälierissä 5 kertaa..ja arvatkaa monennenko kerran MAHTAVA OULUN KÄRPÄT vei sarjan ja passitti Blues-Tytöt KESÄLOMILLE?

Vastaus: Viidennen kerran!!!! *NAURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA*.... vielä enemmän:DDDDDD

3

510

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kalakukko forever

      Ite olen Kalpa-fani, joten en voi puhua Blues-fanien puolesta, mutta kuten varmasti huomasit niin kirjoittamasi provoviesti on ainoa Blues-sivun provoviesti jossa nauretaan Bluesin putoamiselle (vertailun vuoksi Jokeri-topikissa taitaisi olla jo parisenkymmentä naurutopikkia avattuna, ellei niitä poistettaisi koko ajan) ja se kyllä kertoo jotain siitä että kuinka paljon Bluesilla on hävettävää...ei yhtään mitään.

      Bluesilla nuori joukkue ja vastassa oli Suomen rikkain seura, niin jos Kärpät ei olisi tätä hoitanut niin koko Suomihan olisi Kärpille nauranut. Ja todella tiukalle menikin, vasta kolmannessa pelissä Kärpät väänsi yhden maalin voiton....ja sinä Kiekko-Guru olet vielä ylpeä siitä ja tulet siitä nauramaan tänne Blues-faneille?

      Ei helvetti mikä luuseri:D Ja katsotaanpa vaan miten hyvin Suomen rikkain seura pärjää Jyppiä vastaan ja palataan sitte asiaan uudestaan.

      • Ensinnäkin, en ole luuseri joten kerro vaan lisää itsestäsi:D Eihän mua naurata mikään muu kuin että kerta toisensa jälkeen Blues-Tytöt kompastuu samaan "kantoon" eli Oulun Kärppiin:D jo viides kerta:DDD
        Saman kohtalon on kokenut Narrit, seitsemän kertaa on tullut heille turpiin, kerran on Narrit voittanut.

        Olen ylpeä Kärppäläisyydestäni. Syy miksi näin voimakkaasti kirjoitan on se että nämä etelän-Vetelät, vuosi toisensa jälkeen halveksii meitä Pohjoisen ihmisiä ja Oulun Kärppiä ja eivät uskalla ja halua antaa tunnustusta että Suomessa on Dynastia nimeltään OULUN KÄRPÄT. Miksi se on niin vaikeaa?

        pukki-POJUN kirjoitukset jätämme omaan arvoonsa, ne saa kieltämättä aina naurattamaan mutta on myös esim. Jokeri-faneissa tyyppejä joille OULUN KÄRPÄT on kuin härälle punainen vaate. Ymmärtäähän sen koska Narri-Pellet on lähteneet jo niin niin useesti 2000-luvulla ennenaikaiselle kesälomalle juuri Kärppien toimesta:D
        Jos Kalpa joskus menestyy kuten Oulun Kärpät, tulet kyllä huomaamaan miten vaikea näille etelän-Vetelille on tunnustaa että Pohjoisessakin (JA tällä hetkellä VAIN POHJOISESSA) osataan pelata lätkää. Kuopio on kaukana Helsingistä kuten Oulukin.

        Siksi toivonkin että mitalit ratkaiseekin jatkossa täst´edes 3 SM-liigan POHJOISINTA joukkuetta eli OULUN KÄRPÄT, Kuopin Kalpa ja Jyväskylän JYP. Tänä vuonna se ei ole mahdollista koska Kärpät-Jyt - parista vain toinen jatkaa. Toivon kuitenkin kaikesta huolimatta että Kalpa passittaa Tapparan kesälomille. Voi olla että Jyp passittaa Oulun Kärpät kesälomille(mitä en usko) mut mitä sitten:D?

        Tämä rankka 2000-luvun MESTARUUKSIEN juhliminen alkaa käydä jo voimille joten ei väliä enää vaikka välillä joku muukin voittaa:D

        2000-luvun Dynastia palaa.


      • Näin se on ..

        ei kannata pullistella: jokerit kärpät on siinä sijoitettu pelaajiin rahnaa jonkin verran..., ja jokerit jo tippui... ja Jyp kyllä kärpät hoitaa mennen ja tullen: ei mitään jakoa.. ja HIFK ottaa mestaruuden, niin se vaan on kyllä KJ sen homman jo oulussa kävi opettelemassa!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      31
      5308
    2. Haluat nainen torjua minut

      Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si
      Ikävä
      61
      3863
    3. Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?

      Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut
      Maailman menoa
      31
      3439
    4. Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat

      En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?
      Maailman menoa
      93
      3221
    5. Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?

      Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää
      Maailman menoa
      41
      3168
    6. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      68
      2641
    7. Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan

      kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai
      Maailman menoa
      124
      2132
    8. En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä

      kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri
      Maailman menoa
      54
      2119
    9. Farmi Suomi: Kirsi Salo syyttää koulukiusaajiksi - Jucci Hellström lataa napakasti

      Mitäs mieltä olet Kirsi Salon koulukiusaamiskommentista? Farmi Suomi -kisassa väki vähenee ja kisa kovenee. Peliliikkeit
      Tv-sarjat
      26
      1357
    10. Listaa syitä mikä

      Estää asioiden eteenpäin menemisen.
      Ikävä
      180
      1237
    Aihe