Rajat auki rikollisille ja kuolemaa tekeville pitkäaikaissairaille. Näin ajattelee vain perusdemari. Jos et halua lisätä maamme rikollisia etkä omista rahoistasi maksaa sosiaaliturvaa kolmannen maailman elintasopakolaisille äänestät kokoomusta. jos ajattelet toisin on valintasi varmaan sdp. silloin säälin sua kovasti.
Rajat auki rikollisille
ei kai vain
584
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kokoomushan tätä ajaa. Stubb haluaisi poistaa viisumit Venäjän ja Euroopan väliltä. Kokoomus Thorsin johdolla haluavat pakolaisia ja maahanmuuttajia Suomeen. Viime vaalien alla Nina Suomalaisen vaalimainoksessa, kaikki ovat tervetulleita Suomeen ja heille on järjestettävä ensimmäiseksi kielikoulutusta.Jutta Urpilainen perää vain työhöntulevien maahanmuuttajien perään, mikä on oikien, mutta kokoomuksessa ovet ovat auki 1, 8 milj. maahanmuuttajalle.
Joten olet täysin väärässä.
tänne juuri onkin roudaamassa kaikenlaista hämyjengiä!
Paskanpuhuminen näkyy luistavan kuten ennenkin!
Jos pidät itseäsi edes rahtusen rehellisenä niin myönnät varmaan että vastuussa kehnosta tilanteesta on ne jotka maahanmuutoasioista päättää. Annas kattoo.
maahanmuuttoasioiden ylin virkamies 2003 lähtien ollut Ritva Viljanen, SDP
Ministeri 2003-2007 oli Kari Rajamäki, SDP ja nyt Thors RKP.
Eli sdp 75 %:sti vastuussa ja RKP vastuussa 25 %:sti.
kai että demarit on vastuussa, koska ovat olleet tosiasiallisia päättäjiä.
Tämä Stubin ja kokoomuksen ajama viisumivapaus on todellinen uhka, jo nykyisellään Eun itäraja vuotaa, on aivan helvetillistä asua venäläisten kansoittamassa Lappeenrannassa jo nyt, tämä kahden eri kansan yhdistäminen on mennyt jo nyt liian pitkälle, kuvitelkaa tilanne, että joka toinen on venäläinen.
Saamme tuta, että venäjä pitää huolen omistaan, he käyttäytyvät kuten omassa maassaan.
Holkeri kääntyisi haudassaan jos olisi kuollut, itsenäisyys kuulostaa vitsiltä.