Perussuomalaisten puheenjohtaja kansanedustaja Timo Soini on joutunut lihavuuden takia sairaalahoitoon.
Soini sairastui keskiviikkona ja hakeutui hoitoon torstaina. Hän arveli STT:lle, että toipuminen saattaa kestää tämän vuoden loppuun.
Soini sairastui keskiviikkona ja hakeutui hoitoon torstaina. Hän arveli STT:lle, että toipuminen saattaa kestää tämän vuoden loppuun.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No RKP:llä ei ole tuota lihavuusongelmaa. Nimittäin puolue laihtuu ja kuihtuu oikein silmissä.
Seuraavat "normaalit" vaalit ovat jo nälkäkuoleman paikka. Suomalaisten hyvä äänestysaktiivisuus yhdistettynä surujen vain tavalliseen aktiivisuuteen on RKP:n kauhukuva.
Vielä kun saadaan vaaliremontti aikaiseksi niin, että se ei suosisi RKP:n kaltaista alueellista etupuoluetta, niin hyvältä näyttää PS:n kannalta.
Kun RKP KERRANKIN saadaan heivattua oppositioon, niin se jää sinne kuihtumaan loppuunsa asti.
Lihavasta Soinista ne svekko huorat tykkää. On kuulemma jotakin mistä ottaa kiinni.
"älylliset" kirjoitukset (kuten koko persujen rasismin puolustuskiihko) kertovat jokaiselle suomalaiselle, mistä on todella kysymys.
Ja sinun tyhmyys sekä sisäsiittoisuus Tapio kertoo miten ruma sinä olet. Ruma valehteleva tyhmä tapio rautalapio!