Ärsyttää tämä...

K-kauppako sen aloitti? Kaksi kappaletta 4,95 ja jotain. Kolme kappaletta sillä ja sillä euromäärällä. Miksei voida puhua yksikköhinnoista. Niin, huijaustahan tämä tietty.

Pankaapa merkille K-kauppojen karkkihinnat. Kuulin vahingossa, kun edustaja mainitsi hyvästä katteesta. Että silleen...
9778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

voit ihan vapaasti ostaa yhden kappaleen 2,95 - minä ostan kaksi 4,95

Äänestä
  • Kauppa on velvollinen myymään yhden tuotteen sillä 4,95 : 2 - hintaan, eli ei todellakaan 2,95. Itse ostan yhden jos haluan ja aina olen saanut sillä samalla alennetulla hintaa eli tässä tapauksessa n. 2,5 eurolla

    Äänestä

  • kuuleppas kirjoitti:

    Kauppa on velvollinen myymään yhden tuotteen sillä 4,95 : 2 - hintaan, eli ei todellakaan 2,95. Itse ostan yhden jos haluan ja aina olen saanut sillä samalla alennetulla hintaa eli tässä tapauksessa n. 2,5 eurolla

    ei pidä paikkansa - myyjä määrittää hinnan

    Äänestä

  • kuuleppas kirjoitti:

    Kauppa on velvollinen myymään yhden tuotteen sillä 4,95 : 2 - hintaan, eli ei todellakaan 2,95. Itse ostan yhden jos haluan ja aina olen saanut sillä samalla alennetulla hintaa eli tässä tapauksessa n. 2,5 eurolla

    Paljousalennuksia saa tehdä ihan laillisesti kaikissa muissa tuoteryhmissä paitsi alkoholissa ja tupakassa nykyisin, joten kyllä ne kaupan hinnat 2 kappaletta 3 eurolla, yksittäin 1,95 pitävät paikkansa.

    Äänestä

Hommaa silmälasit tai opi lukemaan. Hintalapussa lukee aina myös yksikköhinta. Pitäisikö siihen vielä lisätä isoilla kirjaimilla PALJOUSALENNUS jotta tajuaisit?

Äänestä
  • lisäys vielä edelliseen. ainakin irtokarkeissa kate liikkuu 40-50 prosentin tuntumassa. Jos ostat halpoja tarjouskarkkeja noin viidellä eurolla kilo, niin silloin saat edullisempaan hintaan ku tukusta. Hintatietoisille vinkkinä.

    Äänestä

  • kppp kirjoitti:

    lisäys vielä edelliseen. ainakin irtokarkeissa kate liikkuu 40-50 prosentin tuntumassa. Jos ostat halpoja tarjouskarkkeja noin viidellä eurolla kilo, niin silloin saat edullisempaan hintaan ku tukusta. Hintatietoisille vinkkinä.

    Lidlistä saa hedelmäkarkkeja kilon purnukan alle neljällä eurolla. Eivätkä taatusti myy alle tukkuhinnan.

    Äänestä

Ostakaa vain lakritsapatukka suuhun ja pankaa joka keräilykeppoon rahanne että kaikki maapallon köyhät voivat matkustaa korkeanelintason maahamme nauttimaan ylennannistamme.Eläköön rikas humanitaarinen valtiomme! Kansainvälinen humanitaarinen globaali Joulupukin maa.

Äänestä
  • Onko kysymys taas sensuurista?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


AlliAsiakas kirjoitti:

K-kauppako sen aloitti? Kaksi kappaletta 4,95 ja jotain. Kolme kappaletta sillä ja sillä euromäärällä. Miksei voida puhua yksikköhinnoista. Niin, huijaustahan tämä tietty.

Pankaapa merkille K-kauppojen karkkihinnat. Kuulin vahingossa, kun edustaja mainitsi hyvästä katteesta. Että silleen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu