Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Näppylä peniksesssä

Joo näitä on varmaan tuhansia. Minulla on sellainen näppylä/syylä esinahan alla. Se tulee esii kun esinahan vetää terskan yli. Voiko olla mahdollista että se on luonnollinen? Se on ollut aina, se ei ole kipeä, eikä siitä ole llut muutakaan haittaa (paitsi ulkonäöllisesti). Päätin nyt kysyä kuitenkin.
2337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

se on kondylooma eli visvasyylä-

Äänestä
  • Totta.

    Lainaus:

    "Klassiset kondyloomat ovat oireettomia ihon ja limakalvon värisiä kukkakaalimaisia näppylöitä. Kondyloomia esiintyy miehillä peniksen iholla tai esinahan alla, terskan alueella, virtsaputken sisällä sekä peräaukon ympärillä."

    Tutkimuksiin vaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epävarma123 kirjoitti:

Joo näitä on varmaan tuhansia. Minulla on sellainen näppylä/syylä esinahan alla. Se tulee esii kun esinahan vetää terskan yli. Voiko olla mahdollista että se on luonnollinen? Se on ollut aina, se ei ole kipeä, eikä siitä ole llut muutakaan haittaa (paitsi ulkonäöllisesti). Päätin nyt kysyä kuitenkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu