hyvä tietää islamista

pyhä kirja

6

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muslimi&ylpeä siitä

      Niin hyvä anti-islamistin tietää, jos on tylsä päivä niin voi lueskella jotta omanarvontunto kasvaa. Jännä juttu vaikka kuinka tuollaista valheita kirjoitellaan ja sananvapauden nimissä, niin islam sen kun laajenee ja ihmiset kääntyvät muslimeiksi.

      • antimuslimi

        taas joku sekopää joka on lukenut vähän liikaa islamilaista propagandaa.


      • Islam sucks

        Sanan- ja uskonnon vapautta pitäisi jossain määrin rajoittaa, niin, että kaikki kirjoittelu europpalaisuutta ja kristinuskoa vastaan olisi rangaistava teko. Myös kaikkien maahantulijoiden pitäisi velvoittaa käyttätymään maassa maan tavalla. Kaikki erioikeudet; uima-ajat, koulut, hunnut välittömästi pois.


      • mie vua
        Islam sucks kirjoitti:

        Sanan- ja uskonnon vapautta pitäisi jossain määrin rajoittaa, niin, että kaikki kirjoittelu europpalaisuutta ja kristinuskoa vastaan olisi rangaistava teko. Myös kaikkien maahantulijoiden pitäisi velvoittaa käyttätymään maassa maan tavalla. Kaikki erioikeudet; uima-ajat, koulut, hunnut välittömästi pois.

        Tos ois kyl jotain perää. Mut kuin voi olla et ihmisten pitää lukea jotain uskontokirjaa kun meillä on omatuntokin ja esi-isät tuli toimeen hyvin ilman mitään kirjoja. Ei kirjoitus- ja lukutaito tee ihmisestä sen parempaa kuin niistä jotka eivät osaa lukea tai kirjoittaa ja Jumalan suhde pysyy ihmiseen samana. Ainoastaan teot ratkasee sen millanen tuomio ihmiselle langetetaan.


      • Ateisti-Aatu

        Islamiin kääntyminen on suoraan suhteessa kääntyjän alhaiseen älykkyys- ja henkiseen tasoon.


    • vituttaa1112345

      Totuus islamista löytyy kyllä tuolta. Eikö tuo ole islamilaisten ittensä tekemä, jossa jaetaan tietoa islamista hyvässä hengessä?

      Yhdyn kyllä alla puhuvan ateistin näkemykseen.

      Tosin uskonnosta keskustelu on vähän sama asia kuin ruuasta - siitä ei voi kiistellä.

      Oma käsitykseni islamista on muuttunut hyvin rajusti. Uskon siihen, että ihminen ei ole paha - uskonto voi olla. Mielestäni islam ei ole hyvä uskonto.

      Toivoisin kyllä islamistien puolustavan uskontoaan täällä. Tosin en ihmettele, että islamistit pysyvät piilossa. Kyllä minuakin hävettäisi.

      Minun saamia käsityksi' islamista:

      Naisia saa raiskata ja lyödä. Lapsia saa käyttää seksuaalisesti hyväkseen jopa vauvoja. Ihmisia saa tappaa jos he ovat väärä uskoisia tai homoseksuaaleja tai tekee pilakuvia muhamedista.

      (http://www.answering-islam.org/suomi/html/lapsimorsiamet.html)
      http://www.answering-islam.org/suomi/html/naisen_asema.html
      http://aikapommi.wordpress.com/
      http://www.youtube.com/watch?v=QwlW9Qq_zEc&feature=player_embedded
      http://www.youtube.com/watch?v=2t3vfDhPTIk&feature=related
      http://www.youtube.com/watch?v=SsExiAbCk1A&feature=related
      (Näitä löytyy kun jaksaa etsia)

      Minun arvomaailmaan tämä ei mahdu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      214
      1789
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      143
      1493
    3. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      78
      1398
    4. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      57
      1226
    5. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      9
      1210
    6. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      74
      1105
    7. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      109
      1029
    8. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      55
      990
    9. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      890
    10. Katsotko mieluiten

      Kaivatussasi mitä?
      Ikävä
      55
      882
    Aihe