hyvä tietää islamista

pyhä kirja

6

335

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muslimi&ylpeä siitä

      Niin hyvä anti-islamistin tietää, jos on tylsä päivä niin voi lueskella jotta omanarvontunto kasvaa. Jännä juttu vaikka kuinka tuollaista valheita kirjoitellaan ja sananvapauden nimissä, niin islam sen kun laajenee ja ihmiset kääntyvät muslimeiksi.

      • antimuslimi

        taas joku sekopää joka on lukenut vähän liikaa islamilaista propagandaa.


      • Islam sucks

        Sanan- ja uskonnon vapautta pitäisi jossain määrin rajoittaa, niin, että kaikki kirjoittelu europpalaisuutta ja kristinuskoa vastaan olisi rangaistava teko. Myös kaikkien maahantulijoiden pitäisi velvoittaa käyttätymään maassa maan tavalla. Kaikki erioikeudet; uima-ajat, koulut, hunnut välittömästi pois.


      • mie vua
        Islam sucks kirjoitti:

        Sanan- ja uskonnon vapautta pitäisi jossain määrin rajoittaa, niin, että kaikki kirjoittelu europpalaisuutta ja kristinuskoa vastaan olisi rangaistava teko. Myös kaikkien maahantulijoiden pitäisi velvoittaa käyttätymään maassa maan tavalla. Kaikki erioikeudet; uima-ajat, koulut, hunnut välittömästi pois.

        Tos ois kyl jotain perää. Mut kuin voi olla et ihmisten pitää lukea jotain uskontokirjaa kun meillä on omatuntokin ja esi-isät tuli toimeen hyvin ilman mitään kirjoja. Ei kirjoitus- ja lukutaito tee ihmisestä sen parempaa kuin niistä jotka eivät osaa lukea tai kirjoittaa ja Jumalan suhde pysyy ihmiseen samana. Ainoastaan teot ratkasee sen millanen tuomio ihmiselle langetetaan.


      • Ateisti-Aatu

        Islamiin kääntyminen on suoraan suhteessa kääntyjän alhaiseen älykkyys- ja henkiseen tasoon.


    • vituttaa1112345

      Totuus islamista löytyy kyllä tuolta. Eikö tuo ole islamilaisten ittensä tekemä, jossa jaetaan tietoa islamista hyvässä hengessä?

      Yhdyn kyllä alla puhuvan ateistin näkemykseen.

      Tosin uskonnosta keskustelu on vähän sama asia kuin ruuasta - siitä ei voi kiistellä.

      Oma käsitykseni islamista on muuttunut hyvin rajusti. Uskon siihen, että ihminen ei ole paha - uskonto voi olla. Mielestäni islam ei ole hyvä uskonto.

      Toivoisin kyllä islamistien puolustavan uskontoaan täällä. Tosin en ihmettele, että islamistit pysyvät piilossa. Kyllä minuakin hävettäisi.

      Minun saamia käsityksi' islamista:

      Naisia saa raiskata ja lyödä. Lapsia saa käyttää seksuaalisesti hyväkseen jopa vauvoja. Ihmisia saa tappaa jos he ovat väärä uskoisia tai homoseksuaaleja tai tekee pilakuvia muhamedista.

      (http://www.answering-islam.org/suomi/html/lapsimorsiamet.html)
      http://www.answering-islam.org/suomi/html/naisen_asema.html
      http://aikapommi.wordpress.com/
      http://www.youtube.com/watch?v=QwlW9Qq_zEc&feature=player_embedded
      http://www.youtube.com/watch?v=2t3vfDhPTIk&feature=related
      http://www.youtube.com/watch?v=SsExiAbCk1A&feature=related
      (Näitä löytyy kun jaksaa etsia)

      Minun arvomaailmaan tämä ei mahdu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      865
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      43
      629
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      578
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      543
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      49
      490
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      461
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      452
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      417
    Aihe