Adolf Rothschild ja I.G. Farben

Nazsemiitti

Rothschildit, suku joka on aiemmin tunnettu monilla muillakin nimillä (mm. Bauer), oli alkujaan keskiajalla alempaa saksalaista maa-aatelia. Suku oli mahdollisesti Temppeliritaritaustaista ja tätä kautta joutunut kosketuksiin mm. gnostilaisuuden ja kabbalan kanssa. Arvellaan, että juuri kabbalaan hurahtaneena suku kääntyi kulissien takana salajuutalaisiksi. Keskiajallahan oli mahdotonta olla avoimesti pakana.

Suku otti nimekseen 'Rothschild' - Punainen kilpi - 1600-luvulla kun Mayer Amschel Bauer perusti Frankfurtiin rahoituslaitoksen (Yhdessä mm. Hesse-suvun kanssa), josta alkoi suvun historia finanssimagnaatteina. Tuolloin suku otti nimen oman Frankfurtin talonsa edustalle ripustetusta heraldista -punaisesta kilvestä, jossa oli kabbala-symboli; kuusisakarainen tähti. Tämä ns. "Daavidin" tähti tai "Salomon Sinetti" tunnettiin jo paljon ennen juutalaisuutta muinaisissa uskonnoissa, mm. Mesopotamiassa ja Egyptissä, joissa se oli astrologinen Saturnusta symboloiva merkki, jota käytettiin mm. astrologisia karttoja laadittaessa, eli kyseessä oli ns. "eläinradan avain". Alunperin merkillä ei ole mitään tekemistä juutalaisuuden eikä juutalaisen uskonnon kanssa, vaan se tuli takaovesta Egyptin kautta (yhdessä Kultaisen vasikan palvonnan ja Molok-kultin kanssa), asia minkä myös juutalanen historiantutkimus vahvistavat.

Yksi hyvin tärkeä osa Hitlerin Saksan sotakoneiston taustalla oli jättimäinen kemian alan yritys I.G. Farben, jolla oli haaraosasto USA:ssa. Tätä yhtiötä johti Rothschildien suvun mahti, välittäjinään mm. Warburgit. Paul Warburg, joka oli avainhahmoja mm. USA:n yksityisen keskuspankin Federal Reserven perustamisen takana vuonna 1913, istui I.G. Farbenin Amerikan haarayhtiön hallituksessa. I.G. Farben, joka pyöritti juutalaisella orjatyövoimalla toimivaa tehdasta Auschwitzin tuhoamislerin yhteydessä, oli nimittäin todellisuudessa Standard Oil Companyn tytäryhtiö. Virallisesti Standard Oilin omistivat Rockefellerit, mutta Rockefellerien business-imperiumin perustamisen ja nousun takana oli Rothschildien Euroopasta pumppaama pääoma.

The Rothschildit omistivat välillisesti myös Saksalaiset uutistoimistot, sekä Ensimmäisen että Toisen Maailmansodan aikana. Näin heillä oli täysi pääsy informaatioon, jota virtasi Saksasta sisään ja ulos. Jotta kuvio kuulotaisi ehkä vielä uskomattomammalta, "sattumalta" myös Saksan sotilastiedustelun päällikkö oli Paul Warburgin serkku. Tieto virtasi siis busineksen eduksi. Tästä syystä liittoutuneet yllättyivät, tunkeutuessaan Saksaan, että kaikki I.G. Farbenin tehtaat, jotka kuuluivat Saksan teollisen sotakoneiston ytimeen, olivat täysin ehjät - Niihin ei oltu pudotettu pommin pommia, samoin ei myöskään Fordin Saksassa oleviin tehtaisiin. Samoilla teollisuusalueilla kaikki muut rakennukset olivat palanutta tiili- ja betonimurskaerämaata, paitsi Fordin ja I.G. Farbenin (Standard Oil) tehtaat.

Näin ollen on syytä todeta, että todellinen taloudellinen voima Saksan sodan ja Adolf Hitlerin sekä natsipuolueen taustalla oli Rothschildien mahti. Sama muka "juutalainen" suku väittää tukevansa ja suojelevansa Juutalaista kansaa ja uskontoa, rahoitti holocaustin ja repi voittoa juutalaisten orjatyöläisten selkänahoista ja Saksan asevarustelurahoista. Todellisuudessa kyseinen businessmahti on lähinnä hyväksikäyttänyt Juutalaisia omien taloudellisten ja poliittisten päämääriensä hyväksi. Kuusi miljoonaa kuollutta juutalaista oli heille vain siedettävä hinta pääsystä käsiksi Lähi-Idän strategisiin luonnonvaroihin.


Olla natsi = Olla juutalainen?

7

707

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ballwax

      Se Mäenpäänkin natseilun syy! Ola niiiin tykkää peitellä omia juuriaan.. :P

      • Anonyymi

        siis mitä?

        persuthan on osoittautuneet hämärä-puolueeksi ja Putinin pelureita ovat Suoemssa-.

        epäisänmaallinen Kokoomus-RKP;n apupuolue....

        vapaamuurareita, jne. ..


    • Kosminen juutalainen

      Ickeä näemmä...

    • Gegen Jägermeister

      Maailmaa hallitsee siis natsijuutalaisten salaliittoutuma?

      • Mossad valvoo

        Huom! Homma-foorumilla juutalaiset on kielletty puheenaihe. Miksi? Siksi.


    • Anonyymi

      R K P

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2300
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      26
      974
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      902
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      568
      835
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      738
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      30
      627
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      66
      625
    Aihe