Rothschildit, suku joka on aiemmin tunnettu monilla muillakin nimillä (mm. Bauer), oli alkujaan keskiajalla alempaa saksalaista maa-aatelia. Suku oli mahdollisesti Temppeliritaritaustaista ja tätä kautta joutunut kosketuksiin mm. gnostilaisuuden ja kabbalan kanssa. Arvellaan, että juuri kabbalaan hurahtaneena suku kääntyi kulissien takana salajuutalaisiksi. Keskiajallahan oli mahdotonta olla avoimesti pakana.
Suku otti nimekseen 'Rothschild' - Punainen kilpi - 1600-luvulla kun Mayer Amschel Bauer perusti Frankfurtiin rahoituslaitoksen (Yhdessä mm. Hesse-suvun kanssa), josta alkoi suvun historia finanssimagnaatteina. Tuolloin suku otti nimen oman Frankfurtin talonsa edustalle ripustetusta heraldista -punaisesta kilvestä, jossa oli kabbala-symboli; kuusisakarainen tähti. Tämä ns. "Daavidin" tähti tai "Salomon Sinetti" tunnettiin jo paljon ennen juutalaisuutta muinaisissa uskonnoissa, mm. Mesopotamiassa ja Egyptissä, joissa se oli astrologinen Saturnusta symboloiva merkki, jota käytettiin mm. astrologisia karttoja laadittaessa, eli kyseessä oli ns. "eläinradan avain". Alunperin merkillä ei ole mitään tekemistä juutalaisuuden eikä juutalaisen uskonnon kanssa, vaan se tuli takaovesta Egyptin kautta (yhdessä Kultaisen vasikan palvonnan ja Molok-kultin kanssa), asia minkä myös juutalanen historiantutkimus vahvistavat.
Yksi hyvin tärkeä osa Hitlerin Saksan sotakoneiston taustalla oli jättimäinen kemian alan yritys I.G. Farben, jolla oli haaraosasto USA:ssa. Tätä yhtiötä johti Rothschildien suvun mahti, välittäjinään mm. Warburgit. Paul Warburg, joka oli avainhahmoja mm. USA:n yksityisen keskuspankin Federal Reserven perustamisen takana vuonna 1913, istui I.G. Farbenin Amerikan haarayhtiön hallituksessa. I.G. Farben, joka pyöritti juutalaisella orjatyövoimalla toimivaa tehdasta Auschwitzin tuhoamislerin yhteydessä, oli nimittäin todellisuudessa Standard Oil Companyn tytäryhtiö. Virallisesti Standard Oilin omistivat Rockefellerit, mutta Rockefellerien business-imperiumin perustamisen ja nousun takana oli Rothschildien Euroopasta pumppaama pääoma.
The Rothschildit omistivat välillisesti myös Saksalaiset uutistoimistot, sekä Ensimmäisen että Toisen Maailmansodan aikana. Näin heillä oli täysi pääsy informaatioon, jota virtasi Saksasta sisään ja ulos. Jotta kuvio kuulotaisi ehkä vielä uskomattomammalta, "sattumalta" myös Saksan sotilastiedustelun päällikkö oli Paul Warburgin serkku. Tieto virtasi siis busineksen eduksi. Tästä syystä liittoutuneet yllättyivät, tunkeutuessaan Saksaan, että kaikki I.G. Farbenin tehtaat, jotka kuuluivat Saksan teollisen sotakoneiston ytimeen, olivat täysin ehjät - Niihin ei oltu pudotettu pommin pommia, samoin ei myöskään Fordin Saksassa oleviin tehtaisiin. Samoilla teollisuusalueilla kaikki muut rakennukset olivat palanutta tiili- ja betonimurskaerämaata, paitsi Fordin ja I.G. Farbenin (Standard Oil) tehtaat.
Näin ollen on syytä todeta, että todellinen taloudellinen voima Saksan sodan ja Adolf Hitlerin sekä natsipuolueen taustalla oli Rothschildien mahti. Sama muka "juutalainen" suku väittää tukevansa ja suojelevansa Juutalaista kansaa ja uskontoa, rahoitti holocaustin ja repi voittoa juutalaisten orjatyöläisten selkänahoista ja Saksan asevarustelurahoista. Todellisuudessa kyseinen businessmahti on lähinnä hyväksikäyttänyt Juutalaisia omien taloudellisten ja poliittisten päämääriensä hyväksi. Kuusi miljoonaa kuollutta juutalaista oli heille vain siedettävä hinta pääsystä käsiksi Lähi-Idän strategisiin luonnonvaroihin.
Olla natsi = Olla juutalainen?
Adolf Rothschild ja I.G. Farben
Nazsemiitti
7
532
Vastaukset
- Ballwax
Se Mäenpäänkin natseilun syy! Ola niiiin tykkää peitellä omia juuriaan.. :P
- Anonyymi
siis mitä?
persuthan on osoittautuneet hämärä-puolueeksi ja Putinin pelureita ovat Suoemssa-.
epäisänmaallinen Kokoomus-RKP;n apupuolue....
vapaamuurareita, jne. ..
- Kosminen juutalainen
Ickeä näemmä...
- Gegen Jägermeister
Maailmaa hallitsee siis natsijuutalaisten salaliittoutuma?
- Mossad valvoo
Huom! Homma-foorumilla juutalaiset on kielletty puheenaihe. Miksi? Siksi.
- Anonyymi
R K P
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1488176
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t464613törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/504215Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4302168Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi811940En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k201644- 361519
- 321507
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2061396Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt331257