lopettakaa jo se vitun kampanja että vanhat autot pitää saada pois liikenteestä tavalla tai toisella.vika etsitään vaikka väkisin jos omistat 20 vuotta vanhan auton.se on se uuden auton valmistaminen saastuttanut myös maapalloa(yks hailee mulle)),ei pidä unohtaa sitä
katsurit
uffen laatikko
21486
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Me saamme turhan katsastuksen loppumaan. Katsastusta ei voida tutkimuksin osoittaa tarpeelliseksi. Eduskunnassa ymmärretään että totta tosiaan, lainsäädäntö pitää perustua tutkittuun tietoon.
onneksi on EU joka tulee pitämään ettei se minnekään katoa. hahaa
jopetin1111 on vajaaälyisyyden huippua, ÄO alle 20.
Mutta se nyt sattuu vaan olemaan ettei täällä Suomessa paljon päätellä tehdäänkö täällä katsastuksia vai ei joku muu päättää siitä.Olimpa sitten vajaaälyinen tai en.
sama asia täällä taas miljoonannen kerran! " Me saamme turhan katsastuksen loppumaan... " ja " Tutkimuksen mukaan katsastus on turhaa..." ja edelleen " Katsastus häviää... " Voi V...u, mittä sitten. Jos loppuu niin loppuu mutta ei sitä täällä tarvitse kokoajan kuuluttaa!
Elä unta nää. Asiaa paukutetaan joka paikkassa niin kauan että vajaaälyisyys loppuu. Miljardeja maksavalla vajaaälyyisyydellä ei ole tilaa maailmassa.
Sinulla sitä näyttää totisesti riittävän.
näen unia, ja usein hyviä semmoisia... Mutta aiheeseen: Kuten jo aiemmin oli puhetta jos loppuu niin loppukoon ja jos ei ole tilaa niin ei ole, mitä sitten. Kyllä sen tyhmempikin tajuaa että tuota asiaa on puitu jo niin paljon että riittää. Ja jos ei ole, niin eiköhän aiemmat keskustelut riitä turhanpäiväiseen vatuloimiseen, ettei uusia tarvitse samasta aiheesta aloittaa!!! ( Ja kohta taas ilmestyy komentti " Jauhetaan niin kauan että riittää... " tai " Katsastus se turhanpäiväistä on... " ) Kiinnostavia aiheita välillä, kiitos !
Ei ole muuta kiinnostavaa aihetta kuin se mitä kautta tutkitusti turha vaikutukseton katsastus lopetetaan. Muut aiheet ovat turhaa humpuukia.
joo. Tuokin aihe tyhjänpäiväistä lässytystä!
Ei löydy mitään mielenkiintoista aihetta katsastuksesta. Koko katsastus on nollan arvoista humpuukia jolla ei ole vaikutusta liikenneturvallisuuteen. Vastaansanomattoman kestävän tutkimustotuuden mukaan pakollista katsastusta ei tarvita mihinkään.
Olisi mielenkiintoista tietää miksi katsastusvajaaälyisyys vielä jatkuu, vaikka tiedetään ettei pakollinen katsastus perustu mihinkään.
tyhjänpäiväistä lässytystä tuokin!
Jos ei katsastushumpuukipalsta kiinnosta niin sitten suikkapää menee muualle. Kommunistipalsta on s.uikkapäälle oikea palsta. Täällä pommivarmasti jatkuu katsastushuijauksen alas-ajo.
lässytystä edelleen!
Anna tulla hyvä aihe niin katsotaan miltä aihe vaikuttaa.
on ihan hyviä ja asiallisiakin aiheita, jos joku tietoa/neuvoja kaipaa. Usein vain vastaukset/kommentit ovat jonninjoutavaa lässytystä. " Katsastus on turhaa" ja " Tutkimukset osoittavat..." aiheet ovat niin kuluneita että lässytyksen makua siinäkin. Ja ei siinä mitään, vapaa maahan tämä on ja kukin taaplaa tyylillään, mutta nuo keskustelunavaukset alkavat riittämään ja voihan sitä samaa vatuloida jo niissä aloitetuissakin osioissa. Siitä oli kysymys!
Mutta voisihan tuohon avauksen heittää vaikkapa: " Miten lähteä luonnollisesti liikkeelle vastamäkeen, kun kytkin luistaa ?"
katsastajista ajaa nimenomaan vanhoilla autoilla.
Katsastajat eivät etsi vikoja väkisin.
Vanhojen autojen korjaaminen työllistää korjaamoita, on asentajille töitä.
Lisäksi katsastajien palkat ovat niin surkeita, että mikäli aikoo elättää perheensä, joutuu väkisinkin ajamaan 80- ja 90- lukujen peleillä.
JOku jobbarileiman kanpanja yksityisiä autoilijoita kohtaan kun ei vaikuta ainakaan liikkeiden hylkyihin,
Jos se vanha auto on viallinen, se hylätään.
Sopivia kuolemantuomioita ovat toimimaton rattilukko, moneen suuntaan haljennut tuulilasi sekä mojovat ruostevauriot. Yleensä siinä vaiheessa romuaan ihaileva idiootti itsekin osaa tehdä johtopäätökset...
Näin näistä saastuttavista ja liikkuvista ruumisarkkutientukoista päästään eroon.
Mun kärry on jo 10-vuotias eli siis vanha kaikkien taiteen sääntöjen mukaan, päästöt ovat silti vain 131 g/km.
Osa saastuttaa enemmän, osa vähemmän. En ole edes viitsinyt katsomaan, taikka miettimään, tulevia ajoneuvoveroja. Yleensä maksuista olen rahalla selvinnyt. Terveisin katsuri.