Näin kohteliaasti jos kysytään niin vastatkaapas naiset, onko huorittelu teistä kivaa aktin aikana? Entä huoritteletteko itse itseänne toiminnan tiimellyksessä?
Välillä tuntuu että se on näitä viimeisiä kiellettyjä linnakkeita seksin alueella, ruoskiminen ja pissaleikitkin on kai jotenkin hyväksytympiä, mutta itse en niistä ole kiinnostunut. Kielletyn hedelmän maku tekee huorittelusta tietysti vain entistä parempaa. Toivottavasti edes jotkut naiset tajuavat homman jujun. ;)
Välillä tuntuu että se on näitä viimeisiä kiellettyjä linnakkeita seksin alueella, ruoskiminen ja pissaleikitkin on kai jotenkin hyväksytympiä, mutta itse en niistä ole kiinnostunut. Kielletyn hedelmän maku tekee huorittelusta tietysti vain entistä parempaa. Toivottavasti edes jotkut naiset tajuavat homman jujun. ;)
Vastaukset 17
Vanhimmat
Suomenkieli vaan niin huonosti taipuu tähän käyttöön... niin vulgaaria ja loukkaavaa. Tai ainakin näin itsestäni tuntuu kun verrataan vaikka englantiin.
Sama sanahan se on monessa muussakin kielessä, saksa, englanti, ruotsi jne.
Kyllähän pissaaminen ja piiskaaminenkin noin arkielämässä on loukkaavaa, jos sen tekee toisen päälle, mutta toiset tykkää sellaisesta yksityiselämässään.
"Tai ainakin näin itsestäni tuntuu kun verrataan vaikka englantiin. "
Minusta naidessa pitäisi puhua saksaa. Mikään muu kieli ei saa nussimista tuntumaan niin ihanan likaiselta.
Ainakin minä kiihotun siitä suunnattomasti jos mies niin sanoo :) Joskun on ollut miehiä, jotka eivät oikein ymmärrä sitä :) Mutta kyllä ainakin minulla siis toimii todella :))
Aikoinaan minulla oli sellainen enempi lihalliseen puoleen keskittyvä suhde erääseen aika villiin naikkoseen.
Hän tykkäsi ratsastaessaan joskus hieman läiskiä kämmenellään oriinsa lisää vauhtia. Ja minähän vaan tykkäsin alla maatessani meiningistä. Kerran hän intoutui nimittelemään minua samalla "huora pojuksi", ja kaikessa omituisuudessaan se oli kyllä aika kiihottavaa.
Minua ainakin tuo ns. "huorittelu" on aina kiihotanut. Varsinkin kun se on ollut yhdistettynä lievään vapauden/liikumisenriistoon, esim, käsiraudat jotka ovat kiinni sängynpäädyssä.
Se on oikeastaan minulle lupa antaa ohjat pois ja nauttia siitä mitä kumpanini tekee minulle. Vaikka suomenkieli ei ehkä ole maailman kaunein kieli niin minulle se ei ole ne sanat jotka ovat ne tärkeimmät vain ennemmän se tunne mitkä ne aiheuttavat minussa kun kumpani käytää niitä.
Huora ja lutka sanat sekä muutenkin riivo ja vähän halventava puhe sängyssä kertoo vain sen että anna mennä, ole oma itsesi ja nauti. Se avaa oven molempien eläimelisempään puoleen ja rakastelu nousee aivan toiselle tasolle.
Vaikka tiedän että mieheni ei ihan nauti minun huoritelemisesta samalla tavalla kuin minä, niin hän tekee sen jos hän huomaa että en pysty vapautumaan muuten.
Ja parasta koko hommassa on se että parisuhde pysyy tasapainossa kun saan vapautua välillä ja hän saa tuntea itsensä mieheksi. Sitäpaitsi huoritelu ja kaikki "halventaminen" pysyy makuhuoneessa :) oikeassa elämässä hän kohtelee minua kuin kuningatarta.
Tätä neitiä saa ainakin huoritella aktin yhteydessä. Erittäin kiihottavaa tuntea olevansa vain objekti miehelle..
No jos se tulisi randomilla kesken ns normaalin seksin niin se tuntuisi lähinnä naurettavalta. Jossain poikkeuksellisen sopivassa tunnelmassa se kai voisi mennäkin. Kai. Typerältä se useimmiten tuntuisi, samalla tavalla typerältä kuin perseelle läpsiminen kesken sellaisen seksin, jossa ei muuten ole mitään valtavirityksiä.
ihanaa, mitä rankemmin ja mielikuvituksellisemmin nimitellään ja käytetään pelkkänä panopuuna.
Minua kiihottaa suuresti rivojen puhuminen, mutta vain silloin kun tiedän että oikeasti mies kunnioittaa ja rakastaa minua ehdottomasti. Mutta tuo h-sana kuuluu ehkä kiellettyjen listalle, kun taas lutka on mielestäni ok, ja sopivalla hetkellä käytettynä todella kiihottava nimitys.
Minä nimittelen joskus vaimoa aktin aikana huoraksi aj lutkaksi. Hän kiihottuu siitä tosi paljon.
Yleensä hän saa siloin valtavia orgasmeja.
Arkielämässä en sanoisi hänelle koskaan noita sanoja, mutta sängyssä hän haluaa olla minun huora jota nussin ja hän on minulle sillä hetkellä vain objekti.
Seksin aikainen huorittelu kiihottaa kyllä, siinä tuntee olevansa toisen vallassa ja alistuvansa toisen tahtoon. Jokaisen juttu tämä ei ole, mutta itsestäni kovin kiihottavaa saada tuntea olevani pelkkä objekti, niin kuin joku toinenkin taisi jo mainita.
Seksistä tällä tavoin tulee mielestäni vielä enemmän kiihottavaa :P
Jotkut pitävät sitä huonona asiana, ja tämä kannattaakin ottaa parisuhteessa puheeksi, jottei toinen osapuoli 'säikähdä' jos ei tälläiseen ole tottunut.
Kumma kyllä en itse siedä huorittelua laisinkaan, vaikka muuten rakastan olla miehen objekti kaikinpuolin. Alistaminen ja halventaminen on mielestäni siis ihanaa, mutta huorittelu latistaisi kyllä halut. Johtunee varmaan siitä, että minua saa alistaa vain rakastamani mies. Haluan siis seksin aikana kokea, että olen hänen omansa ja vain hänen. Tällöin tuntuu ristiriitaiselta jos minua nimitellään huoraksi, koska huorahan on kaikkien nainen..
Minulla oli tekemistä ymmärtää ja hyväksyä mieheni halua huoritella ja puhua rivoja seksin aikana.Hän kyllä varoitti suhteemme alussa "puhuvansa paljon" makuuhuoneen puolella mutta en oikein ymmärtänyt mistä oli kyse.Ensimmäisen kerran kuultuani hänen täydet latinkinsa kangistuin kauhusta ja olin lopettamassa koko suhteen.Alkutaipale oli vaikea koska en vielä luottanut mieheni rakkauteen.Hän tuli puolitiehen vastaan kiitettävästi ja selitti "huorittelunsa" niin hyvin kun osasi ja matkan varrella on osoittanut että hän todella rakastaa minua.Nyttemmin olen opetellut asennoitumaan asiaan rennosti ja kiihotan miestäni kuiskimalla lisävauhtia hänen huoritteluunsa.Välillä mieheni rakastelee minua hellästi ilman haluaan huoritella.
näin,mulla ihan sama!
Mun turkkilainen kumppani sanoi Olet mun horo ok? Seksin aikana siis. Ensin mietin halveksiiko hän minua. Mutta ei...
Yksitoista vuotta eikä asia ole vielä selvinnyt.
Taidamme olla trumppilaistumassa.