Ei auta muu kuin nuolla haavoja. Ei nähdä onneksi moneen viikkon, että voin unohtaa sinut kokonaan!
Eilinen käytös selvensi minulle täysin ettet ole kiinnostunut. Tulipahan asia selväksi.
Harmi, että sekoitit pääni ja sait minut ihastumaan sinuun käytökselläsi. Varmaan luulet, että ulkonäkösi sen teki, ei.. mua ei ulkonäöllä hurmata!
Harmittaa vaan vietävästi kun annoit selkeitä merkkejä ja sitten käytöksesi muuttui =(
Eilinen käytös selvensi minulle täysin ettet ole kiinnostunut. Tulipahan asia selväksi.
Harmi, että sekoitit pääni ja sait minut ihastumaan sinuun käytökselläsi. Varmaan luulet, että ulkonäkösi sen teki, ei.. mua ei ulkonäöllä hurmata!
Harmittaa vaan vietävästi kun annoit selkeitä merkkejä ja sitten käytöksesi muuttui =(
Vastaukset 66
Vanhimmat
ja kaikkia hyvää sun elämään jatkossa ,tiedän mistä puhut!
Sitä saattaa ihastuneena käyttäytyä täysin päinvastoinkin kuin pitäisi. Ainakin itsestäni huomaan niin..mutta olenkin ehkä hiukan ujo, joten piilotan monesti ihastukselta tunteeni..
Varsinkin eilen olisi tehnyt mieli sanoa vaikka mitä, mutta enhän minäkään tiedä mitä ihastukseni ajattelee.
Ennenkuin nuolet haavojasi - kysy suoraan ihastuksesi kohteelta missä mennäään! Voihan se tosiaan olla, et jopa itsekin olet käyttäytynyt niin, et "ihastus" ajattelee samoin kuin sinä.
En tiedä onko hän edes vapaa. Jos ei tarttis nähdä melkein päivittäin vois kysyäkin....
Puhelin käteen ja laitat viestiä sille =)! Kysy vaikka kahville. Sitten voit sanoa, et luovutat jos ei lähde ;)..Mä ainakin kysyisin heti, jos ois puh.nro!! Odottelen siis hänen yhteydenottoaan.
Ja nykyään suhteetkin on niin kummallisia, et osa odottaa sitä parempaa huonossa suhteessa.
Tsemppiä sulle!
ps. Ei se ota, jos ei annakaan :)
Kuulostaapa tutulta. Kieltäydyn ymmärtämästä mitä tapahtui, koska olisin voinut vannoa, että olet kiinnostunut. Mutta sitten käytös muuttui ykskaks! En keksi muutakaan selitystä että herra oli sittenkin varattu :(
Miksi luulet hänen olevan varattu, oletko nähnyt häntä toisen kanssa? Käytöksensä muuttui ykskas, liittyikö tähän jokin tilanne, aloite tms?
Mitä olet itse antanut ymmärtää tunteistasi? Esitä kysymykset itsellesi ja jaa vastauksesi täällä. Paras vaihtoehto toki olisi, että selvittäisit asiat ihastuksesi kanssa. Vanhana romantikkona olisi kurjaa jos mahdollinen rakkaustarina jäisi toteutumatta, siksi ettei ihmiset uskalla toimia tunteidensa viemänä. Nimimerkillä, olisinpa tehnyt jotain.
ei nähdä moneen viikkooa??
olosuhteiden pakosta ei nähdä. En voi tarkentaa.
Tietääkö tunteidesi kohde jo ettette näe vai saako hän tietää vasta kun huomaa ettet ole lähettyvillä?
juttu rahikaisella..en nää mun kultaani pitkään aikaan..
tarkenna vähän edes,jookosta..
tietää.
Tämä kaikki on ollut hankalaa, koska en edes muista milloin olisin viimeksi tuntenut samoin kuin tunnen nyt sinua kohtaan. Nyt kaikki on vaikeaa koska aina kuin katseemme kohtaavat, näen kuinka suuttunut olet. Vaikeammaksi asian tekee se etten oikeastaan vieläkään tiedä miksi loppujen lopuksi olet pahoittanut mielesi. En silti voi olla katsomatta sinua aina kun mahdollista, koska olet niin kaunis. Saisinpa tutustua sinuun, näkisinpä sinun hymyilevän, myös silloin kun puhut minulle. Ehkä vielä voimme selvittää onko tässä jotain, tai sitten romantiikka on jo kuollut tästä maailmasta.
---> (saisinpa tulla mukaasi)... ihan kun se olis kirjoitettu mulle...
Missäpäin oleilet?
pääkaupunkiseudun kartalta löydyn.
hki?
sanoa, eli sieltä joo.
mutta et se voi olla sinä. Ottaisin sut mielelläni mukaan ;)
jos olen näyttänyt vihaiselta niin ei ole ollu tarkoitus :(
En ole muuten mäkään tuntenut näin pitkään aikaa, enkä oikein saa selvää mikä tunne se on... Voi olla että olen ihastunut sinuun/häneen mutta kun en tiedä saisinko olla...
Entä jos olen ja jos olet? Mitä haluaisit minun tekevän silloin? Täytyy kysyä, sillä olet suuri mysteeri minulle.
kuka kieltää?:)
sitä mm meidän ikäeroa ja välittääkö hän oikeasti musta...
Koska mulla on ollut yhtä sun toista elämässä niin en oikein luota ihmisiin niin vaan mutta mutta...
kovin kyyninen, sillä voin hoitaa sen kyynisyyden meidän molempien puolesta. Ikäero nyt tuskin on mikään ongelma, eikä se edes taida niin suuri ero olla. Ja jos kaiken epätodennäköisyyden unohtaen ajatellaan, että olet sinä ja minä minä, niin voin sanoa, että hän/minä välittää sinusta. Eikö se ole itsestään selvää?
Tein yhdelle tytölle näin, mutta vain siksi, koska häneltä ei merkkejä irronnut. Kirpaisi, mutta tuli jotenki parempi fiilis, kun voi alkaa katsomaan eteenpäin, ei tarvitse enää miettiä, että onkohan hän kiinnostunut. Fiilis on pettynyt, mutta helpottava!
Kyl se taitaa olla niin siis jos olet hän/sinä :)
Liikaa jossittelua. En minä tiedä mitä haluaisin sinun tekevän. Varmasti olen suuri mysteeri, sitä en epäile hetkeäkään. Taidan juosta karkuun.
En taida edes haluta tietää oletko se sinä.
sitä ikäeroa on? Tiedätkö? ja kumpaan suuntaan?
Asioita olisi hyvä selvittää muutenkin kuin täällä foorumilla. Joko toistemme kanssa, tai jos emme ole ketä olemme, niin sitten niiden kanssa joihin olemme jääneet kiinni. Ajatellaan silti vielä että olemme tässä, niin mitä meidän pitäisi tehdä, mitä sinä haluat tehdä?
tuntomerkki, nimen eka kirjain tms.
selvittää... No voisimme lähettää viestii /sähköpostia ja kysyä tai jotain..
Vai mitäs sä sanot?
lienen silti nuorempi
on 4 kirjainta...
*no comments*
anna edes eka tai vika kirjan, sitten voin mennä nukkumaan ;)
on a
Onko oikein? :)
...syvä hiljaisuus...
niin ja oletan et sun nimi alkaa m kirjaimella??
Tuohon tuli ylös useampi kommentti tuntomerkeistä enkä tiedä mitä niistä sinä laitoit, vai laitoitko mitään, mutta jos a on viimeinen nimestäsi, niin:)
se meni huti. Tää oiskin ollut liian hullua ollakseen totta.
Ehkä parempi näin, mun pasmat alkoi mennä aika pahasti sekaisin. Hyvää yötä ja toivottavasti löydät m-naisesi =)
laitoin että vika kirjain on a
mutta ei ala m:llä =(
nimessäni, entä sun?
voi mitään... öitä vaan sinne!
sillä en toivonutkaan että alkaisi m:llä:) kuinka sinuun saisi yhteyden muutenkin kuin täällä?
4 kirjainta
Tää menee ihan sekavaksi. Kuka ei saa alkaa m:llä?
nimimerkki "kohti uutta elämää" ei saisi:) olisi varmaan pitänyt pitäytyä yhdessä nimimerkissä. "saisinpa tulla mukaasi, sydänkohtauksia aiheutat ja toivon ettet olisi ja ikäero" viestit minulta ja tais jotain muutakin olla
kiva kiva =)
Mitäs mun pitäisi sitten olla?
vähän sekavaksi... mut nyt menen nukkuu - öitä - huomiseen
päättyvät a:han
Molemmat nimet? Siis etu ja sukunimi vai mun eka ja toka nimi?
Minä menen myös nukkumaan. Huomenna eikun tänään pitää olla skarppina.
etu ja sukunimesi.
se jota sinä etsit!
Meinaatko tehdä ihastuksesi suhteen mitään vai oletko todella luovuttanut?
Minä olen luovuttanut, en jaksa enää toivoa ja kiusata itseäni :(
Tää oli parasta pitkään aikaan, naroin vatsani kipeäsksi =)
kuis monen nimi päättyy a:han tai alkaa M:llä? pliisssss, vataatehan =) tästä tulee hauskaa =)
Kysehän on siitä stemmaako jutut tuolla ylhäällä eikä siitä alkaako nimi nyt m:llä tai päättyy a:han. Sehän tuli jo selväksi ettei kaksi ihmistä kohdannut =(
Älä vielä luovuta... passais noi jutut aika hyvin... lapsellistahan tämä on mutta voit kai kertoa millä kirjaimella sukunimesi alkaa tai loppuu? Siitä tuskin kukaan tunnistaa
kohti uutta elämää?
moni tuolla jo stemmasi. Sukunimi alkaa hoolla.
Niin alkaakin, =), mutta et taida tietää musta mitään, nimeäkään?
mutta kyllä minä Hänestä tiedän nimen ja vähän muutakin...
No, veikkaan vähän että mun 5-kirjaiminen nimi ei ole se mitä etsit... ihmsillä on niin paljon samankaltaisia juttuja
=(
Täytynee luovuttaa, ainakin täällä virtuaalimaailmassa.
Eläkää IRL ja hetkessä, älkää pelätkö toisianne. Jos pitää toisesta ihmisesta, sen voi sanoa.
Nämä arvailuleikit täällä on ajanhukkaa ja koomisia.
Sadan vuoden päästä olette kaikki kuolleita, myös he jotka eivät ehkä vastaa tunteisiinne. Eläkää NYT.
Mä olen samaa mieltä. Ei näin aikuisiällä jaksa enää mitään teinileikkejä. Tunteistaan voi kertoa ja muutenkin avoimuus olisi hyvästä. Menipähän syveen tai saveen ja siitä on hyvä jatkaa elämäänsä eteenpäin.