Tutkimuspyyntö!

Vetoomus tutkimuksen tekemiseksi siitä kuinka moni äänioikeutetuista jättää äänestämättä mitäkin puoluetta. Tutkimus antaisi oikean kuvan siitä kuinka vähällä kannatuksella esimerkiksi hallitus kansankeskuudessa on ja huom! se on todella vähissä kantimissa.
293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos tupeksija demuihin vertaa. Hallitus vahvoilla.

Äänestä
  • on mm. jumalaton määrä pakollisia maksuja, miksei PAKKOVAALIT, esim. työttömyyskorvauksen katkaiseminen ½ vuodeksi tai eläkkeen maksaminen.

    Vastatkaa rosvot, ettehän te vastaa, ootte lomalla tai isyyslomalla, äitiyslomalla, seminaarissa jne...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teuvo.Hämäläinen kirjoitti:

Vetoomus tutkimuksen tekemiseksi siitä kuinka moni äänioikeutetuista jättää äänestämättä mitäkin puoluetta. Tutkimus antaisi oikean kuvan siitä kuinka vähällä kannatuksella esimerkiksi hallitus kansankeskuudessa on ja huom! se on todella vähissä kantimissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu