HYVÄÄ KESÄLOMAA

Åboy

Toivotamme Suomen Turusta lukolle oikein hyvää KESÄLOMAA!

5

424

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Loma03

      raumalaisten kesäloma alkoi 4-0, hienosti tehty. Johan siellä Raumalla oli torikin varattu mestaruusjuhlia varten. Raumalaiset luulivat että syksyn ennätyksillä saadaan voitto keväällä, jos meinaa jotakin saada täytyy osata pelata keväälläkin. Mitalit jäivät haaveeksi, oleem vilpittömästi vahingoniloisia täällä Porissa, siis raumalaisille.

      • Ei ole runkosarjan pisteillä mitään merkitystä kun playoffeja pelataan. Tästä Lukko maksaa nyt oppirahansa. Runkosarjassa Lukko oli 18 pinnaa tepsiä parempi, mutta miten kävikään pleijareissa. Sen oppirahan maksatti TPS karvaana kalkkina. Otteluvoitot 4-0 Tepsille!


      • Pikkupilinen
        PrätkäPappa kirjoitti:

        Ei ole runkosarjan pisteillä mitään merkitystä kun playoffeja pelataan. Tästä Lukko maksaa nyt oppirahansa. Runkosarjassa Lukko oli 18 pinnaa tepsiä parempi, mutta miten kävikään pleijareissa. Sen oppirahan maksatti TPS karvaana kalkkina. Otteluvoitot 4-0 Tepsille!

        Siis oli runkosarjan kakkosta 18 pinnaa edellä, tais olla hifk tai joku. TPS oli varmaa puolessa välissä sarjataulukkoa. Juu kyl pleijarit on ihan eri pelit kun jotku alkusarjan ottelut runkosarjassa.
        Raumalaisilla menee aina vähä pupu pöksyy kun pleijarit lähestyy, jos sinne asti päästää.


      • Pikkupilinen kirjoitti:

        Siis oli runkosarjan kakkosta 18 pinnaa edellä, tais olla hifk tai joku. TPS oli varmaa puolessa välissä sarjataulukkoa. Juu kyl pleijarit on ihan eri pelit kun jotku alkusarjan ottelut runkosarjassa.
        Raumalaisilla menee aina vähä pupu pöksyy kun pleijarit lähestyy, jos sinne asti päästää.

        Ei vaan runkosarjan lopussa Lukolla oli 107 pinnaa. Tepsillä oli 89 pinnaa. Ojalan laskuopin mukaan se tekee lukolle 18 pinnaa. Pleijareissa maalit meni kuitenkin tepsille 14-4 ja ottelut tps-lukko 4-0! Siinä on Lukolla nielemistä kesälle. Hyvää kesälomaa kuitenkin.


    • ExLukkoFani

      Niin just.
      Nyt kun Lukko hävii jokaiselle, niin mites ois jos laitettais huomenna harjoituspeli SALO HT:n kanssa.

      http://77.240.21.188/public_html/edustus/index.php?option=com_wrapper&Itemid=74
      http://77.240.21.188/public_html/edustus/index.php?option=com_content&task=view&id=140&Itemid=81

      Mite ois Urama mammanpojat?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      203
      7127
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      161
      2132
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1748
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1430
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1373
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      57
      1186
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      102
      1125
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1056
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      1019
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      258
      1000
    Aihe