Huomasin juuri selatessani näitä keskustelunaloituksia, että turhaahan näitä uskovia on kritisoida.
Nehän tekee itse itsensä naurettaviksi ihan omin neuvoin.
Ei tarvitse kuin lukea pari aloitusta täällä:
-Voi teitä
-Tein johtopäätöksen
-Todisteita parantumisista
Nehän tekee itse itsensä naurettaviksi ihan omin neuvoin.
Ei tarvitse kuin lukea pari aloitusta täällä:
-Voi teitä
-Tein johtopäätöksen
-Todisteita parantumisista
Vastaukset 9
Vanhimmat
Joo, alkaa kyllästyttämään pikkuhiljaa. ei ole hetkeen ollut mitään mielenkiintoista keskustelunaihetta. Itseäni viihdyttääkseni näin päästäisenä olen jopa paskahousupersefetissikamelinperseelle vastaillut, huh kuinka alas olen vajonnut :D
Älä nyt kuitenkaan liikaa masennu,vaikka olet sortunut multinikille vastaamaan!
Itseäni lievästi vituttaa, kun pari kommenttia tälle palstalle heitin tällä uskomaton tyyppi nikillä niin heti joku alkoi pistään omia juttujaan samalla.
Joojoo pitäs rekisteröidä, ettei kävisi näin, mutta sen verran harvoin kommentoin keskustelua etten ole vielä saanut aikaseksi.
On se paljon hauskempaa kun telkkarin katsominen ;)
Telkkaria katsoessa ei voi kuin itsekseen naureskella, (kun nyt yksikseen asuu) mutta tänne kun pienen vinoilun heittää johonkin ketjuun niin ehkä voi päästä jonkin näköiseen ajatusten vaihtoon.
Muuten tuosta itsekseen naureskelusta, niin Brianin elämää äsken tuli katsottua ja naureskelin itsekseen;)
Ei ole heille nauramista eikä heistä voi pilkkaa tehdä. He ovat jo ylittäneet parodiahorisontin.
Olikohan se vähän sama kuin tapahtumahorisontti?
Tavallaan. Yhteiskunta- ja käyttäytymistieteiden oma versio painovoimakentistä, mutta gravitaatio korvattuna auktoriteetilla.
http://hiki.pedia.ws/wiki/Parodiahorisontti
Uskiksia pitää kritisoida, koska he käyttävät valtaansa väärin.
Ei ne mitään tajua :(