Uudelleen asennus XP

Tollanen recovery cd ois...miten saan nyt tuon lataamaan xpn uudelleen.Oon laittanut cd sisään ja virrat pois-päälle jne mut ei ala lataan,miksi?
2205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oli samanlainen ongelma ja monet kerrat Bios tarkistettu ja kaikkea kokeiltu, mutta ei vaan startannut.
Sitten kokeilin klikata Biosin Default settings, joka tarkoitti, että ykkösstarttina on edelleen CD-asema.
Voisin olettaa, että Bios oli jossain jumitilassa ja tuo päivitys oletustilaan korjasi asian.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaketus kirjoitti:

Tollanen recovery cd ois...miten saan nyt tuon lataamaan xpn uudelleen.Oon laittanut cd sisään ja virrat pois-päälle jne mut ei ala lataan,miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu