Mistä tiedän onko volvossani (V50) sport-alusta? Olen kuullut huhua, että konehuoneen puolella on poikkituki jos autossa on sport-alusta - ja jos alusta taasen on normaali, niin poikkitukea ei ole? Pitääkö tämä paikkansa?
Vastaukset 6
- Vulva man
poikkituen saa sinne laitettua vaikkei Sport- alustaa olisikaan...
- Tomppa^
Eiköhän sen saa niin. Tuntuu vaan kummalliselta, että edellinen omistaja sen olisi itse sinne jälkikäteen tuupannut jos/kun autossa on vakioalusta? Auto ei muutoinkaan hirmu sporttiselta ostohetkellä vaikuttanut... Ja tuskinpa tehtaalla poikkitukea konehuoneeseen survotaan jos auto on vakioalustalla?
- Vulva man
Tomppa^ kirjoitti:
Eiköhän sen saa niin. Tuntuu vaan kummalliselta, että edellinen omistaja sen olisi itse sinne jälkikäteen tuupannut jos/kun autossa on vakioalusta? Auto ei muutoinkaan hirmu sporttiselta ostohetkellä vaikuttanut... Ja tuskinpa tehtaalla poikkitukea konehuoneeseen survotaan jos auto on vakioalustalla?
sen poikkituen vaikka olisikin vakioalausta. Poistaa huomattavasti vetelyä kiihdytyksissä ja mutkaisilla teillä jäykistää alustaa. Mutta kannattaa kysyä paikallisen Volvoliikkeen tiskiltä, näkevät kyllä rekkarin perusteella millä varusteilla auto on tehtaalta ulos rullannut. Ja ainakaan vielä tällä hetkellä se kysyminen ei maksa mitään.
- UusiGuru
Osaisiko myyjäliike kertoa? Jos auto on suomiauto, niin siniseltä kannattaa kysyä. Jospa edellinen omistaja tietäsi autostansa jotain. Tässä tositietäjän vinkkejä.
- Kahvivitonen
On täysin turha, ja rumentaa moottoritilaa. Ei mitään ongelmaa olla ilman
- 20mm kumarassa
Aja autosi saman vuosimallin vakio alustalla olevan auton viereen tasaisella maalla, niin näet onko autosi pari senttiä matalammalla kuin toinen. Ei yleensä tarvitse kuin hieman vilkulla vastaavia V50:siä liikenteessä, eron nimittäin huomaa heti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa1052371Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as421618- 1151168
Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu1411149Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.2321068Costa Rica on tympeän makuinen kahvi
Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain58967- 83904
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,55851- 83821
- 55790
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo215784- 93759
- 41726
On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79668Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.31627- 58559
- 39545
Onkin niin, että olet hulluna minuun
mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S27529Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast30522Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin14510