kesällä tulee tyrkylle. Astrid ja sen severit : nyt tulee kaipaamanne työv.pulan helpotusta ja rekrytoikaahan. Kohta sitä on avittajaa. Menkäät jo koneelle vastaan ja repikää mukaanne työtä tekemään. Muuten. Miksi kaikilla mamuilla on hyvät vaatteet, asunnot ja huonekalut ? Miksi ei suomipoika saa tienattua pätkäduudilla sellaista loistoa ? Kuka ne niille hommas ? Kenen rahalla? Miks noussee taas alvi, bensavero, sähkö, jäte, vesi ym. MIKS ?
romaniasta työvoimaa
ovellanne
13176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
aina on helvetin hintavat vuokrat.siivoojn palkalla ei elä.vaikka siivois kuinka perkeleesti.rahaa ei tule.
maahanmuuttajat sitten aikanaan hoidetaan?
Tai sairastuneet maahanmuuttajat?
Tai heidän perheensä jäsenet, jotka tulevat ennen pitkää maahan?
Tai työttömäksi jääneet maahan muuttajat?
vaan sillälailla että suomalaisia vanhuksia ei päästetä eläkkeelle, niin heidän eläkkeeillä näitä namuja elätetään nyt ja tulevaisuudessa.
Ei oikein tasapuoliselta tunnu kun pienellä palkalla ( 1600€/kk brutto) pitää raataa hautaan asti ja elättää maahan tulleita jotka eivät euroakaan ole maksaneet veroja maahamme. Ei innosta.
kun eläke on 800. Koska työt alko jo 12v. eikä kertymää tullu kun 21v. lähtien. Mitenhän hallituksen lemmikkien ? Eräiden perheyhteisöön kuulu kuuluvan sedät, tädit siskonmiehet, vanhempien siskot jne Ydinporukan keskikokoko on noin 12 ? Perheet yhdistetään, sillä eräät kulttuurit sanoo niin. On siinä hakijakolonnalla työtä, Finnairilla lastia, Rakentajille töitä myös tiedossa. Tarttee asumistasoa olla vieraille, niin suomen maine säilyy maailmalla. Paljo saapi perhe ensiavustusta huonekaluun( Kulttuuri huomioitava), vaatteeseen (huom. kulduri), astioihin, koneisiin ? Onhan sitä tarvetta. Suomenko laki sanoo näin ? Miten palajo ne herrai rahankylvökset on jo tänävuna ? MILLOIN ON SADONKORJUU ? KUKA SIITÄ HYÖDYN OTTAA ?
Pakolaiset ja sukunsa tulevat meille hädässä. Kotiin jäi elinikäisiä ystäviä ym rakkaita, kärsimään jenkki-imperialistien öljysodassa/vesisodassa.
Olkoonkin että viimeksimainittu sota tulee todennäköisimmin suomen kaltaisiin maihin jossa vettä on liikaa.
Rahaa lähettävät mamut avuksi rakkaille kotimaahan. Näistä suuri osa menee aseisiin ja pommeihin. Kiitos Kela/Suomen Valtion Kassa, rahoitat suoraan imperialistien tuhoamista. HIp hei Hurraa.
Hallituksen hallitsematon maahanmuuttopolitiikka! Muista vaalit 2011.
Joo ennen vaaleja tulee propagandaa että "kansan mitta täysi, mamupolitiikkaa kiristetään". Näin estetään kansan omien aivojen käyttö, vaan jatkossakin äänestävät lampaat peruslähtökohdiltaan isoa rahaa kumartavat puolueet valtaan. Idiootti saa mitä tilaa.
Vaalien jälkeen lisätään lapsilisiä jotta jo tänne saapuneet oikein innostuvat suur-perheitä kasvattamaan. Hyvä että alkuperäisväestö katoaa, ja tilalle tulee porukka joka on tottunut niukkaan vedensaantiin, nyt kun vesisodat ovat oikeasti ovella. Katainen ym. maanpetturit ovat selvästi ison rahan orjia. Isolla rahalla ei ole 5-vuotis-suunnitelmia. Pikemminkin 50-vuotis-suunnitelmia. Liian pitkäjänteisiä jotta tavan tallaaja tajuaa missä mennään? Tässä tutkittua taustatietoa niistä tahoista joiden kokouksissa Katainenkin pyörii vähän väliä:
http://www.lewrockwell.com/north/north245.html
EU painostamaan romaniaa kohentamaan maansa oloja .eikait se kuulu muille maille hommat hoitaa
eikö siellä romaniassa ole järjestöjä jotka ottais laittais asiat kuntoon .
kouluttaa suomessa heikäläisistä nokkamiehiä auttaa alkuun kotimaassaan.
Jopa Romanian valtio pitää omistaan huolen lähettämällä vähävaraiset Pohjoismaihin mm. Hölmölään "hanuristeiksi" turuille ja toreille kerjäämään, pakkomyymään "kultakoruja" tai vaikka varastamaan tai vähintään elämään Suomen veronmaksajien varoilla ja sosiaalipalveluilla vihervasemmksitohyysääjien painostamalla tuella. Hyvin toimittu, Romanian valtio!
Mutta Hölmölän valtiovalta ei tee mitään, vaan hyysäriluutamummojen kovaääniset yksittäistapaukset ja hoivaamissairauden rasittamat päättäjät hyysäävät taloudellisesti kaikkia ken pyytää, tietystikin suomalaisten kunta- tai valtion veroravaroilla.
Ja tällöin kaikki 200 kumileimasinta painaa äänestysnappia: kyllä, painaa nappia: kyllä, painaa nappia: kyllä, painaa nappia: kyllä, painaa nappia: jaa, painaa nappia ... aina vuoteen 2011 saakka.
on hyvin pieni ongelma verratuna näiden afrikkalaisten tuomiin ongelmiin.
Pienistä puroista kasvaa iso virta. Joka vuosi tänne saapuu yhä enemmän ja enemmän kerjäläisiä.
Hesarin uutisen 27.2.2010 jutussa Poliisi tilittää, että "kerjääminen ei kuitenkaan tuota monta euroa päivässä, joten tulonlähde on jokin muu. Lähinnä poliisi on törmännyt omaisuusrikoksiin", Packalén sanoo.
Nytkin kiertävät mm. metroissa kerjäämässä metromatkustajilta varoja ja joka ikinen isompi kauppakeskus ympärisöineen on täysmiehitty. Viimeksi näin kun kerjäläisnaisen juopuneen vanhemman miehen taskuilla.
Viime talvena Helsingin kaupunki hätämajoitti romanikerjäläisiä 80.000 euron edestä.
http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Romanikerjäläiset palasivat entistä laajemmalle alueelle/1135253297931
Seuraava uusia aluevaltaus ovat muiden maiden mummujen tulva tänne verovaroilla hoivattavaksi. Maamme kerma ja maailmanparantajat korkeinta oikeutta ja lautakasa-Mattia myötä huusivat oikeuden päätökset nurin ja vaativat lakia muutettavaksi muiden maiden mummien hoivaamisen mahdollistamiseksi.
http://www.loviisansanomat.net/paauutiset.php?id=3869
Lapsiaan kaupanneita miehiä pidätettiin Romaniassa, kertoo HS tänään 8.4. ja jatkaa, että
"Romanian ja Britannian poliisit ovat pidättäneet 17 miestä lapsikaupan vastaisessa yhteisoperaatiossa. Miehet olivat houkutelleet romanialaisia lapsia Britanniaan kerjäämään ja näpistelemään."
Saamme nauttia tästäkin kulttuurista, jos ei vihdoinkin tehdä jotain laajalle paisuneen romanirikollisten rantautumiselle maahamme:
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Lapsiaan kaupanneita miehiä pidätettiin Romaniassa/1135255947696
Hallituksen aika menee pylvässalin omien rikollisten tonkimiseen!