Olen seurustellut leijonamiehen kanssa nyt reilun kolme vuotta ja nyt on alkanut pikku hiljaa niin tökkiin... :( Yksi asia mihin olen kovasti kiinnittänyt huomiota on se, etten saa minkäänlaista huomiota. Ei siis ikinä pidetä kädestä kiinni, ei halata, ei silitellä toisia, ei makoilla sohvalla vierekkäin paitsi tietty jos mä teen alotteen... Itse tuntuisin kaipaavani kovasti tommosta hellyttelyä. Sit toisaalta oon miettiny, et vaadinko vaan liikaa ettei pitkässä suhteessa kuitenkaan mitään tommosia asioita ole.
Toinen mikä ärsyttää on se että kovasti hän keksii itelleen ja kavereilleen kaikenlaista menemistä ja harrastamista, mutta meidän yhteiset harrastukset on täysin unholaan jääneitä. Kun siitä sanon niin hän sanoo, että voithan sä tulla seuraamaan sen harrastuksia.
Kolmas asia on raha. Rahaa on aina kaikkiin omiin tarpeisiin, mutta kun on kyse jostain yhteisistä jutuista niin aina sattuu just sillon oleen kaikki rahat loppu tai sitten säästökuuri.
En tiedä jaksanko tätä suhdetta enää ja onko tää sen arvosta ees että sitä kannattais jatkaa. Usein ajattelen vaan vaativani liikoja, mutta sit toisaalta kun mulla on kuitenkin vaan tää yks elämä... Miten teillä muilla leijonan kanssa menee tai muutenkin vaan suhteissa?
leomies ja neitsytnainen
--unohdanko--
1
644
Vastaukset
- TiedäHäntä
Aika omituista, että leijona jättää huomionosoitukset pois. Itse olen leijona, ja kun todella välitän niin annan kyllä huomiota niin paljon kuin vain osaan antaa,vaikka seurustelua olisi takana enemmänkin. Ainoa, mikä minulla tuli tästä kirjoituksesta mieleen oli se, että ehkä leolla on tunteet jäätyneet ja kaipaa vähän äksöniä elämään??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823243
- 922935
- 532192
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201635- 191504
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..81457Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein171381Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131351Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin351315Olisitpa rakkaimpani
Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras61208