Onko

muu pistänyt merkille, että todella usein puskuriin kiinni liimautuva perässäajaja kaivaa nenäänsä, syö kynsiänsä, tai puhuu kännykkään ilman handsfreelaitetta? Eli ajellaan ihan muissa maailmoissa eikä keskitytä ajamiseen.

Nyt niitä fiksuja kommentteja tähänkin Suomi.24 keskustelupalstan tyyliin :)
7213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

että perässäajava hyvin usein kaivaa verta nenästään, on muutaman kerran sen saanutkin, mutta näytepulloja ei ehtinyt laittaa alle.

Äänestä

tyypit pystyy vaan ja ainoastaan nysväämään sitä 80 nenä kiinni lasissa. Me vauhdikkaasti ajavat voimme puhua, syödä, kaivaa nenää tms. Nysväriä ohittaessa avaan aina apukuskin ikkunan ja heitän paskapallon nysvärin tuulilasiin. Revi siitä!

Äänestä
  • et vaan pysty mopollas mua ohittamaan. Buahhahabuahaha.

    Äänestä

Perässäajajat ovat tavallista tyhmempiä,koska eivät ymmärrä vaaraa!

Äänestä
  • tulee se perässäajaja? Tyhmä, tyhmempi, perässäajaja. Kannattaa miettiä kaks kertaa mitä täällä laukoo. Nysvärit on perseestä!

    Äänestä

  • öhh kirjoitti:

    tulee se perässäajaja? Tyhmä, tyhmempi, perässäajaja. Kannattaa miettiä kaks kertaa mitä täällä laukoo. Nysvärit on perseestä!

    On hiillostaminen sitten vain paha tapa tai tietoinen valinta, sen haitat ovat yhtäläiset. Eniten ihmetyttää se, että monet kärkkyvät ohituspaikkaa rekan takana aivan perävaunun tuntumassa. Mitä liikkuu tällaisen ohittajan päässä? EIkö kertaakaan ole käynyt mielessä, että näkyvyys paranisi huomattavasti, jos etäisyyttä olisi edes hieman enemmän? Nykyautolla kyllä pääsee rivakasti ohi, vaikkei aivan nuolemalla ohittaisikaan. Sama koskee tietenkin henkilöauton ohittamista. Eikä sinne omalle kaistalle tarvitse palata ohitettavan keulaa hipoen, varsinkaan moottoritiellä.

    Toisenlaista hiillostamista liittyy siihen, että ajetaan kymmeniä kilometrejä toisen takapuskurissa ilman minkäänlaista ohitustarkoitusta. Kun tällaisen peräänliimautujan haluaa päästää edelleen, pitää monesti hidastaa todella paljon ja näyttää ohitusmerkkiä, jotta roikkujapolo uskaltaa mennä ohi.

    Ärsyttävintä hiillostusta näkee risteyksistä ja kiertoliittymistä lähdettäessä ja niihin saavuttaessa. Monet haluavat jostakin kumman syystä jarruttaa aivan viime tipassa risteykseen ja lähteä siitä lämä tiskissä. Järkevästi ajava saa tällaiset hätähousut helposti niskaansa ja tulee tunne, että perässä ajavan pitää päästä vaikka läpi, kun kerran yli ei pääse. Ennakointi on tällaisilla kuskeille täyttää hepreaa varsinkin liikennevaloihin saavuttaessa. Hyökkäävän hiillostajan tunnistaa kyllä heti taustapeilistä, kun sellainen rynnistää perään maailmanomistajan elkein.

    Poliisin pitäisi puuttua liian lähellä ajamiseen paljon nykyistä kovemmalla kädellä. Pieniä nopeudenylityksiä kyllä kytätään, mutta ajoetäisyyksiä tarkkaillan perin harvoin. Hiillostajille ei voi toivottaa muuta kuin paljon rapaa silmille, tiukkoja jarrutuksia ja sopivaa verenpainelääkitystä!

    Äänestä

  • öhh kirjoitti:

    tulee se perässäajaja? Tyhmä, tyhmempi, perässäajaja. Kannattaa miettiä kaks kertaa mitä täällä laukoo. Nysvärit on perseestä!

    joo, kannattaa tosiaan miettiä mitä laukoo. Myös sinun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kukaan- kirjoitti:

muu pistänyt merkille, että todella usein puskuriin kiinni liimautuva perässäajaja kaivaa nenäänsä, syö kynsiänsä, tai puhuu kännykkään ilman handsfreelaitetta? Eli ajellaan ihan muissa maailmoissa eikä keskitytä ajamiseen.

Nyt niitä fiksuja kommentteja tähänkin Suomi.24 keskustelupalstan tyyliin :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu