tuo Kuusankosken kirjasto! Minusta se entinen pieni sokkeloimainenkirjasto oli parljon kivampi. Nyt en ole kirjastossa käynyt moneen vuoteen. Tämä uusi kirjasto on niin varastomainen, iso halli, et siitä on kirjaston tuntu pois ihan kokonaan.
Muistan aina kun kävin siellä pienessä sokkelokirjastossa, miten oli ihana kirjojen tuoksu, hiljaisuus ja ihania nurkkauksia missä voi piiloitua ja lukea lehitä tai kirjoja. Siellä oli rauhallista ja sai olla omissa oloissaan.
Nyt ei ole sitä tuntua ollut, ja olen jättänyt koko kirjasto käynnit. Meni mielenkiinto.
Kyllä tylsä paikka
3
349
Vastaukset
- Ohrana
Taisi olla paskan tuoksu, siihenkö sinä miellyit. Nyt voivat käydä kirjastossa astmaset ja muut hengityvaikeuksista kärsivät. Tuskimpa sinua vieläkään kukaan tulee häiritsemään mieltymystesi tähden. Hyvä että olet jättänyt kirjastokäynnit eihän, siellä kukaan sinun valitustasi viitsinytkään kuunella. onnea ja menestystä jos mielenkiintosi joskus sattuisi palaamaan, että voisit sivistää itseäsi. Sitähän sinä näytät tarvitsevan roppa kaupalla.
- Lapset siinä hyörii
Eipä Kuusankoskella taida enää olla mitään muuta mistä keskustella. Pienet on ympyrät. Koirakin leikkii oman häntänsä kanssa ja pyörii ympyrää.
- Anonyymi
vieläks siel on se paisenaama ari saanu olla töissä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1031665
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271442En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k841274- 621163
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut101038Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.111999Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall213806Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57773- 122743
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20708