Näin tummaihoisen Kotkansaarella!

Näin tummaihoisen ihmisen Kotkansaarella. Ei kai ne nyt jo tännekkin tule! Pysyisivät vaan siellä Karhulassa ja muissa slummeissa.
6242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Isompi slummi se saari on. Kaljaräkälöitäkään ei ole koskan ollut niin paljon kun nyt on ja sitä voi miettiä mistä johtuu. Jos on kysyntää, niin tarjontaakin pitää olla tilanteen mukaan ja ei tumma ihoinen tee slummia, kyllä omastakin takaa niitä löytyy sieltä saarelta pilvin pimein ilman tummiakin, eikä ne tummat roiku siellä kaljaräkälöissä, ovat siistimpää porukkaa.

Äänestä
  • Onkohan tämä henkilö kerrankin jostain ihmeellisestä syystä joutunut Kotkan Cityyn ja näki siellä tummaihoisen, kamalaa. Mistähän nytikylästä lieneekää päässyt tulemaaan ?

    Äänestä

  • Voi toisia kirjoitti:

    Onkohan tämä henkilö kerrankin jostain ihmeellisestä syystä joutunut Kotkan Cityyn ja näki siellä tummaihoisen, kamalaa. Mistähän nytikylästä lieneekää päässyt tulemaaan ?

    Olisi hyvä, että tummia ei saarelle otettaisi ollenkaan. Tarpeeksi jo sietämistä rupusakissa ja juopoissa jotka tulee saarelle ympäristön lähiöistä. Pysyisivät poissa.

    Äänestä

MITÄ
Lammassaareen lampaitten joukkoon?

Äänestä

Älä pelkää, kun hän huomaa kuinka avuttoman tyhmiä ovat saarella asuvat kateelliset ihmiset, (juopot ja muuten syrjäytyneet ja ongelmaiset) hän paljon fiksumpana kuin alkuperäisväestö ei todellakaan viihdy siellä saarella.

Äänestä
  • Ei se ollut mikään Kauhuvuoren sekundanekkeri, vaan jazzmuusikko, joka oli menossa Albertiin. Kotkansaarella liikkuu vain laatuihmisiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


saarelainen. kirjoitti:

Näin tummaihoisen ihmisen Kotkansaarella. Ei kai ne nyt jo tännekkin tule! Pysyisivät vaan siellä Karhulassa ja muissa slummeissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu