Heippa,
minulle olisi tulossa kesällä siperiankissan pentu, jolle pitäisi keksiä ytimekäs ja erikoinen nimi!
Kyseessä on tyttö pentu, ja vaalean harmaa väritykseltään pääosin. Eli nyt ehdotuksia tulemaan !!
Kissalle nimi !!
4
898
Vastaukset
- Peip Kitarisavirtuos
Malakias Jääskeläinen
- kesä.kisut.nou.
Nala,Halla,Utu,Usva,Piki,Sissi,Lumi,Pyry,Siru,Taika,Satu,Hikka,Leidi,Neiti,Jekku,Tippa,Kuura,Hymy,Hiiri, Ninni, Nukke,Nuotti,Säe,Sointu,Tahti,Tempo,Harmi,Riesa,Pieni,Sintti,Ressu,Rassu,Ninja,Nekku,Tikku,Missi,Misu, Kisu, Nasu,Lilli,Nessu,Sindy,Hiukka,Keiju,Trendi jne.
Onnea nimen valintaan,ja toivottavasti ehdotuksista oli apua :D - jetsku90
kesä.kisut.nou. kirjoitti:
Nala,Halla,Utu,Usva,Piki,Sissi,Lumi,Pyry,Siru,Taika,Satu,Hikka,Leidi,Neiti,Jekku,Tippa,Kuura,Hymy,Hiiri, Ninni, Nukke,Nuotti,Säe,Sointu,Tahti,Tempo,Harmi,Riesa,Pieni,Sintti,Ressu,Rassu,Ninja,Nekku,Tikku,Missi,Misu, Kisu, Nasu,Lilli,Nessu,Sindy,Hiukka,Keiju,Trendi jne.
Onnea nimen valintaan,ja toivottavasti ehdotuksista oli apua :Dhaha kiitosta! :D kisun nimeksi taitaa tulla Fresca tai Cherri näillä näkymin :D
ps. eipä tämä pelkkä kesäkisu tule olemaan, kun hintaa pennulla on niin pirusti ;)
- Kirjava kissa
Moi kissafanit! Sain maatiaskissan jota luulin ensin pojaksi. No nimesin sen Aksuksi, minusta se oli mukavan lyhyt ja helppo lausua. Pian sain huomata että se onkin tyttö (huomasin viikkoa myöhemmin) mietin sille uutta hyvää nimeä. Päädyin Tiksuun. Tiksu on tosi tottelevainen ja sen kutsuma nimet ovat nyt (tottelee joka nimeä) Tiksu, Tilkku ja Tipsu.
Ps. Kissani on harmaan, oranssin ja valkoisen kirjava. Sillä on pilkkuja ja raitoja. Kasvojen värit menee ristiin. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1966999- 492646
- 1872199
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101543Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1371511- 741160
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke171109Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,371104Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241087Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty46987