Totuudenpuhuja

677
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olennaista on vahvistus Tiuran itse tarjonneen loikkausta, mutta aina asialliset keskustalaiset olivat selvästi kertoneet, missä menneet.

Äänestä
  • Aina asialliset keskustalaiset? Nyt heitit niin hyvän vitsin, että ihan meinasi meikämannelta pissa lirahtaa housuun. Eukkokin tuossa hekottelee jutullesi vatsaansa pidelleen :)

    Äänestä

Se olisikin sitten ensimmäinen kerta kun Vanhanen puhuu totta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Totuus ei pala tules kirjoitti:

Matti puhuu asiaa kokoomuksen kansanedustajasta

http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2010/04/vanhanen_tuli_viimein_julkisuuteen_tiura-kommentteineen_1590866.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu