Kerrostalon viereen olisi tarvis saada jokin puu, jolla on pienet juuret. Saisi olla suht isokin koolta, mutta tulee varsin lähelle sokkelia, joten juurten on oltava sen vuoksi pienikokoiset.
Onko teillä antaa ehdotuksia?
Paikka on aurinkoinen. Maaperä paranneltua savimaata.
Pienijuuriset puut?
Kiitokset
1
1617
Vastaukset
- eastwoman
Kovin lähelle taloa ei pitäisi istuttaa mitään puuta, koska juuret joka tapauksessa levittäytyvät latvuksen leveydeltä joka puolelle. Parhaiten tuolle paikalle voisi soveltua pihlaja, pilvikirsikka tai vaikkapa purppuratuomi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733360
- 622604
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582288Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1982219- 632180
- 421723
- 431682
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141353EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481310Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu1661208