Kyllästyttää

rauha maassa

Henk koht en pysty ymmärtämään tätä vihanpitoa fanien välillä.

Itse olen Jyp fani henkeen ja vereen, mutta kun huomenna kiekko putoaa jäähän niin sen sarjan voittajaksi selviää jompikumpi. Onnea voittajalle oli se sitten kumpi tahansa.

Pelataan hyvä sarja ja katsotaan kumpi voittaa. Onnea tepsillekin. Ja kun sarja loppuu niin unohdetaan paskanjauhanta ja toivotetaan finaaliin menijälle onnea.

9

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dider Pironi

      Ja pysytään omilla palstoilla. Nytehän täällä keikkuu ilmeisesti yksi ja sama Jypyttäjä laukomassa hölmöyksiään.

      • tepsiläiset

        jotka nimittelee jypiä ja sen faneja joka välissä. Pysytelkää tekin vaan sen tepsin kehumisessa, älkääkä pilkatko muita. Hehkuttakaa niin paljon että varmasti riittää, eikä tarvitse muita morkkamalla korjailla omaa alemmuudentuntoaan.


    • Välillä tuntuu siltä että matsit ratkaistaan täällä haistattelemalla. Ikävää keskustelua se sellainen. Olen sitä mieltä että annetaan ratkaisujen tapahtua jäällä. Toivon sydämestäni että mitalipeleissä ei tarvita mitään selityksiä tuomaripeleistä tai muustakaan.

      Vihonviimeisenä haluan selityksiä tyyliin HIFK. Luultavasti kaikki jotakin jääkiekosta ymmärtävät allekirjoittavat tämän.
      Aina ne osaavat kaiken siellä stadissa. Muut ovat lantavarpaita vähintään.
      Sovitaan että pelit pelataan jäällä, ei sorruta stadin jääkiekkolaomojen säälittävään herjaamiseen.

      Reilua Peliä!

      • ala...

        yleistämään!

        Sä ite et bonjaa lätkästä tuon taivaallista!

        Sisäpaisti, ne on ne böndet, ku tulee vinkumaan ja haistattelemaan sinne Ifk:n palstalle!

        In Finland we have this thing called "REILU MEININKI!", joten haista sinä pappa pitkä paska!!!

        Toivottavast jylppylän balleriinat tiputtaa tepsukat pronssiotteluun!


    • Hartsaoulust

      Okei ollaan vaan hiljaa, mut kyllä voin sanoa sen, että teitäkin ärsyttäisi jos tuomarit olis vastustajan eikä jypin puolella. Hiljaa oleminen sopii teille niin kauan kun oman joukkueen peli etenee ja asiat tapahtuu omalle joukkueelle eduksi.
      Mä en ainakaan kaipaa yhdeltäkää jyppiläiseltä mitään onnitteluja ja hyvä vastus-kommentteja. Olkaa mieluummin hiljaa.

      • -_-___--

        Kyllä ne oli oululaisia jotka laukoivat ties mitä viisauksia filmaamisesta ja tuomaripeleistä. Ei sillä ei ne kommentit ketään kiinnostanutkaan. Aattelin vaan et oululaiset on kyllä vihon viimeisiä, jotka voi tulla jeesustelemaan suomi24 juttujen tasosta.


    • yläjuoksu

      Itselläni ei JYPpiä tai sen faneja vastaan ole mitään kaunoja. Parempi voittaa ja that´s it! Turha jälkeenpäin kenenkään ruikuttaa. Toivottavasti nähdään hyvä sarja ja TPS jatkoon ;)

      • ghgfh

        Hartsaoulust.

        2 kysymystä:

        1. voitko todella olla noin huono häviäjä. ettekö jo runkosarjan perusteella osanneet päätellä että tänä vuonna ei ole ehkä mitalia tulossa.

        2. voitko todella olla niin huono häviäjä että tappio on aina jonkun muun vika? Ei koskaan oma jengi joka vain hävisi. Tuli tappio sitten jypille, saipalle tai jokereille???

        PS: osoittaa jotakin nää kommentit kun joku yrittää kirjoittaa täällä asiallisen kommentin niin paskanjauhanta alkaa välittömästi.


      • Oulusta1
        ghgfh kirjoitti:

        Hartsaoulust.

        2 kysymystä:

        1. voitko todella olla noin huono häviäjä. ettekö jo runkosarjan perusteella osanneet päätellä että tänä vuonna ei ole ehkä mitalia tulossa.

        2. voitko todella olla niin huono häviäjä että tappio on aina jonkun muun vika? Ei koskaan oma jengi joka vain hävisi. Tuli tappio sitten jypille, saipalle tai jokereille???

        PS: osoittaa jotakin nää kommentit kun joku yrittää kirjoittaa täällä asiallisen kommentin niin paskanjauhanta alkaa välittömästi.

        Itse olen sitä mieltä, että voittaja on se joka tekee enemmän maaleja, sillä siisti.
        Turha syytellä ketään, asioille ei voi jälkeenpäin mitään. Tuomaripeli ei ole koskaan täydellistä, hekin ovat vain ihmisiä. Vääriä tuomioita tulee joskus, se täytyy vain hyväksyä, niitä kun tulee molemmille joukkueille ihan varmasti.
        Eri joukkueista on mielipiteitä ja varmasti joka joukkueesta löytyy jotain ärsyttävää mutta myös jotain hyvää.

        Yhdestä asiasta olen samaa mieltä Hartsaoulusta kanssa. Jos kerran haukutaan ja mollataan vastustajaa sarjojen aikana (puolin ja toisin), on turha tulla sen jälkeen enää kiittämään hyvästä vastuksesta ja hyvästä pelistä, silloin tosiaan voi olla mieluummin hiljaa. Eri asia jos on ollut sitä mieltä koko ajan.

        Tämä viesti siis koskee kaikkia joukkueita ja faneja, enkä kohdista tätä erityisesti ketään vastaan.

        Toivottavasti nähdään finaalisarjoissa hyvää ja rehtiä jääkiekkoa. Ja aina voi myös toivoa tuomaripelin onnistumista jatkossa :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2246
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      104
      1674
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      82
      1347
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      128
      1343
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1246
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      64
      1118
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      63
      1091
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1037
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      962
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      834
    Aihe