Kyllästyttää

rauha maassa

Henk koht en pysty ymmärtämään tätä vihanpitoa fanien välillä.

Itse olen Jyp fani henkeen ja vereen, mutta kun huomenna kiekko putoaa jäähän niin sen sarjan voittajaksi selviää jompikumpi. Onnea voittajalle oli se sitten kumpi tahansa.

Pelataan hyvä sarja ja katsotaan kumpi voittaa. Onnea tepsillekin. Ja kun sarja loppuu niin unohdetaan paskanjauhanta ja toivotetaan finaaliin menijälle onnea.

9

215

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dider Pironi

      Ja pysytään omilla palstoilla. Nytehän täällä keikkuu ilmeisesti yksi ja sama Jypyttäjä laukomassa hölmöyksiään.

      • tepsiläiset

        jotka nimittelee jypiä ja sen faneja joka välissä. Pysytelkää tekin vaan sen tepsin kehumisessa, älkääkä pilkatko muita. Hehkuttakaa niin paljon että varmasti riittää, eikä tarvitse muita morkkamalla korjailla omaa alemmuudentuntoaan.


    • Välillä tuntuu siltä että matsit ratkaistaan täällä haistattelemalla. Ikävää keskustelua se sellainen. Olen sitä mieltä että annetaan ratkaisujen tapahtua jäällä. Toivon sydämestäni että mitalipeleissä ei tarvita mitään selityksiä tuomaripeleistä tai muustakaan.

      Vihonviimeisenä haluan selityksiä tyyliin HIFK. Luultavasti kaikki jotakin jääkiekosta ymmärtävät allekirjoittavat tämän.
      Aina ne osaavat kaiken siellä stadissa. Muut ovat lantavarpaita vähintään.
      Sovitaan että pelit pelataan jäällä, ei sorruta stadin jääkiekkolaomojen säälittävään herjaamiseen.

      Reilua Peliä!

      • ala...

        yleistämään!

        Sä ite et bonjaa lätkästä tuon taivaallista!

        Sisäpaisti, ne on ne böndet, ku tulee vinkumaan ja haistattelemaan sinne Ifk:n palstalle!

        In Finland we have this thing called "REILU MEININKI!", joten haista sinä pappa pitkä paska!!!

        Toivottavast jylppylän balleriinat tiputtaa tepsukat pronssiotteluun!


    • Hartsaoulust

      Okei ollaan vaan hiljaa, mut kyllä voin sanoa sen, että teitäkin ärsyttäisi jos tuomarit olis vastustajan eikä jypin puolella. Hiljaa oleminen sopii teille niin kauan kun oman joukkueen peli etenee ja asiat tapahtuu omalle joukkueelle eduksi.
      Mä en ainakaan kaipaa yhdeltäkää jyppiläiseltä mitään onnitteluja ja hyvä vastus-kommentteja. Olkaa mieluummin hiljaa.

      • -_-___--

        Kyllä ne oli oululaisia jotka laukoivat ties mitä viisauksia filmaamisesta ja tuomaripeleistä. Ei sillä ei ne kommentit ketään kiinnostanutkaan. Aattelin vaan et oululaiset on kyllä vihon viimeisiä, jotka voi tulla jeesustelemaan suomi24 juttujen tasosta.


    • yläjuoksu

      Itselläni ei JYPpiä tai sen faneja vastaan ole mitään kaunoja. Parempi voittaa ja that´s it! Turha jälkeenpäin kenenkään ruikuttaa. Toivottavasti nähdään hyvä sarja ja TPS jatkoon ;)

      • ghgfh

        Hartsaoulust.

        2 kysymystä:

        1. voitko todella olla noin huono häviäjä. ettekö jo runkosarjan perusteella osanneet päätellä että tänä vuonna ei ole ehkä mitalia tulossa.

        2. voitko todella olla niin huono häviäjä että tappio on aina jonkun muun vika? Ei koskaan oma jengi joka vain hävisi. Tuli tappio sitten jypille, saipalle tai jokereille???

        PS: osoittaa jotakin nää kommentit kun joku yrittää kirjoittaa täällä asiallisen kommentin niin paskanjauhanta alkaa välittömästi.


      • Oulusta1
        ghgfh kirjoitti:

        Hartsaoulust.

        2 kysymystä:

        1. voitko todella olla noin huono häviäjä. ettekö jo runkosarjan perusteella osanneet päätellä että tänä vuonna ei ole ehkä mitalia tulossa.

        2. voitko todella olla niin huono häviäjä että tappio on aina jonkun muun vika? Ei koskaan oma jengi joka vain hävisi. Tuli tappio sitten jypille, saipalle tai jokereille???

        PS: osoittaa jotakin nää kommentit kun joku yrittää kirjoittaa täällä asiallisen kommentin niin paskanjauhanta alkaa välittömästi.

        Itse olen sitä mieltä, että voittaja on se joka tekee enemmän maaleja, sillä siisti.
        Turha syytellä ketään, asioille ei voi jälkeenpäin mitään. Tuomaripeli ei ole koskaan täydellistä, hekin ovat vain ihmisiä. Vääriä tuomioita tulee joskus, se täytyy vain hyväksyä, niitä kun tulee molemmille joukkueille ihan varmasti.
        Eri joukkueista on mielipiteitä ja varmasti joka joukkueesta löytyy jotain ärsyttävää mutta myös jotain hyvää.

        Yhdestä asiasta olen samaa mieltä Hartsaoulusta kanssa. Jos kerran haukutaan ja mollataan vastustajaa sarjojen aikana (puolin ja toisin), on turha tulla sen jälkeen enää kiittämään hyvästä vastuksesta ja hyvästä pelistä, silloin tosiaan voi olla mieluummin hiljaa. Eri asia jos on ollut sitä mieltä koko ajan.

        Tämä viesti siis koskee kaikkia joukkueita ja faneja, enkä kohdista tätä erityisesti ketään vastaan.

        Toivottavasti nähdään finaalisarjoissa hyvää ja rehtiä jääkiekkoa. Ja aina voi myös toivoa tuomaripelin onnistumista jatkossa :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun

      Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom
      Maailman menoa
      118
      1275
    2. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      225
      1026
    3. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      67
      970
    4. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      58
      942
    5. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      66
      896
    6. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      250
      850
    7. Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen

      Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki
      Seinäjoki
      36
      788
    8. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      70
      765
    9. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      72
      752
    10. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      42
      726
    11. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      58
      680
    12. On paha olla

      Kun olen käyttäytynyt aiemmin kaivattua kohtaan kuin joku narsisti.
      Ikävä
      55
      639
    13. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      26
      608
    14. Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut

      Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen
      Sinkut
      176
      503
    15. Et pysty peittämään minulta

      Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet
      Ikävä
      47
      494
    16. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      18
      488
    17. Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"

      Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja
      Maajussille morsian
      12
      477
    18. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      24
      474
    19. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      98
      454
    20. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      40
      446
    Aihe