Ongelmia mopokypärän kanssa

mopopoika123

joo, elikkäs ostin juuri mopokypärän läheisestä mopoliikkeestä, hinnaksi tuli 250e ja ovh noin 300e, ajolasit mukaan lukien. mopo tulee vasta myöhemmin tänä vuonna ja pitäs päästä muiden kyydissä siihen saakka joten kypärässä on ongelmana se että en tiedä miten leukahihna kiristetään tai pujotetaan kahden metallisoljen välistä oikein päin, en vaan älyä että miten päin. ohjeissa ei lue mitään. kyseinen kypärä on MRACING:in valmistama musta-valkoinen crossikuitukypärä. siis tavallinen musta hihna pitäisi pujottaa oikein päin kahden metallisoljen välistä ja kiinnittää kypärän toisella puolella olevaan punaiseen napukkaan, apua kiitos (:

4

3242

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • apuvaapuva
    • gargraegae

      laitat sen eka molemmist soljist läpi ja sit käännät sen ympäri ja ekas soljest toiseen suuntaan. toivottavasti ymmärsit, vaikee selittää.

      • jijiijuu

        siis eka molemmist läpi, sit pyöräytät sen toisen yli ja sen toisen ali niin pitäisi pysyä. ja se nupukka on sitä varten ettei se hihna hakkaa kovassa vauhissa kypärän kylkeä(kuuluu ikävää naputusta kypärän sisälle) mutta ei siitä yleensä niin pitkää pätkää jää et alkais hakkaamaan.


      • gtyt
        jijiijuu kirjoitti:

        siis eka molemmist läpi, sit pyöräytät sen toisen yli ja sen toisen ali niin pitäisi pysyä. ja se nupukka on sitä varten ettei se hihna hakkaa kovassa vauhissa kypärän kylkeä(kuuluu ikävää naputusta kypärän sisälle) mutta ei siitä yleensä niin pitkää pätkää jää et alkais hakkaamaan.

        just niin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      67
      861
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      832
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      538
      761
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      687
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe