joo, elikkäs ostin juuri mopokypärän läheisestä mopoliikkeestä, hinnaksi tuli 250e ja ovh noin 300e, ajolasit mukaan lukien. mopo tulee vasta myöhemmin tänä vuonna ja pitäs päästä muiden kyydissä siihen saakka joten kypärässä on ongelmana se että en tiedä miten leukahihna kiristetään tai pujotetaan kahden metallisoljen välistä oikein päin, en vaan älyä että miten päin. ohjeissa ei lue mitään. kyseinen kypärä on MRACING:in valmistama musta-valkoinen crossikuitukypärä. siis tavallinen musta hihna pitäisi pujottaa oikein päin kahden metallisoljen välistä ja kiinnittää kypärän toisella puolella olevaan punaiseen napukkaan, apua kiitos (:
Ongelmia mopokypärän kanssa
4
3200
Vastaukset
- apuvaapuva
Toivottavasti saat nopeasti apua tähän kinkkiseen kysymykseen !
Eikö youtubesta löydy mitään ?
http://www.youtube.com/watch?v=67S8yb8H7x0 - gargraegae
laitat sen eka molemmist soljist läpi ja sit käännät sen ympäri ja ekas soljest toiseen suuntaan. toivottavasti ymmärsit, vaikee selittää.
- jijiijuu
siis eka molemmist läpi, sit pyöräytät sen toisen yli ja sen toisen ali niin pitäisi pysyä. ja se nupukka on sitä varten ettei se hihna hakkaa kovassa vauhissa kypärän kylkeä(kuuluu ikävää naputusta kypärän sisälle) mutta ei siitä yleensä niin pitkää pätkää jää et alkais hakkaamaan.
- gtyt
jijiijuu kirjoitti:
siis eka molemmist läpi, sit pyöräytät sen toisen yli ja sen toisen ali niin pitäisi pysyä. ja se nupukka on sitä varten ettei se hihna hakkaa kovassa vauhissa kypärän kylkeä(kuuluu ikävää naputusta kypärän sisälle) mutta ei siitä yleensä niin pitkää pätkää jää et alkais hakkaamaan.
just niin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse934722Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133902Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2043768Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791328- 1311214
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1611183- 531085
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30934