Polttoainetankki on vuotanut talvisäilytyksen aikana ja dieselöljyä on valunut lokerikon pohjalle. Otin tankin pois ja pyyhin näkyvissä olevan dieselin huolellisesti. Valitettavasti lasikuiturakenteeseen on päässyt polttoainetta, jota ei pääse kuivattamaan. Dieselöljy ei haidu helposti, niinkuin bensa, joten ongelmana on edelleen dieselin haju. Onko jollain hyvää neuvoa, miten dieselöljyn hajun saa pois?
Diesel pois?
28
5541
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
et millään jos on päässyt imeytymään.muuten kannattaa kokeilla jotain liuotinta ja lopuks etikkaa.
Just 2pv sitten joku paviaani kysyi samaa. Lue sieltä.
"Just 2pv sitten joku paviaani kysyi samaa. Lue sieltä. "
Hieno neuvo. Osaat jo lukea ja kirjoittaakin muutaman sanan. Vilpittömät onnittelut edistymiseen johdosta... Kerrotko vielä missä ne muut paviaanit ovat asiasta keskustelteet?
etikkaa, sillä ainakin hieman lieventää löpön hajua.
Siis kuituun päässyt löpöä? Miks sulla on jotain reikiä ollu mihin on päässy vesi ja kaikki muukin paska imeytymään.. Tekee muuten hyvää