Metallica Tallinna 2010

skopa

Onko kenelläkään tietoa aikataulusta?

4

735

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • westend

      ei ole tietoa. Itselläni olis liput Metallican keikalle 17.4. 2010 Riikaan ja pahalta näyttää miten sinne pääsee, sillä tuli luonnonvoimat vastaan ja lentoja perutaan. Ei auta kuin koukata Tallinnan kautta lotjalla ja ajaa bussilla Riikaan.
      Yleensä on pari lämppäriä ja itse metukat aloittavat klo 21.00-21.30.

      • Metallix

        Milläs meenasitte, että Metallican pojat pystyvät lentämään Riikaan kun ilmatiloja suljettu. Oslo oli jo aikaisemmin päivällä suljettujen listalla????


      • ??
        Metallix kirjoitti:

        Milläs meenasitte, että Metallican pojat pystyvät lentämään Riikaan kun ilmatiloja suljettu. Oslo oli jo aikaisemmin päivällä suljettujen listalla????

        Liput, laivaliput, hotelli varattu, mutta jos Oslon keikka on ollut 14.4., niin onko bändi päässyt lähtemään Oslosta ja pääseekö Tallinaan? Suostuisivatko reissaamaan maitse "keikkabussissa"?
        Täytynee lähteä viettämään vain perinteistä Tallinan viikonloppua...


      • vandaby
        Metallix kirjoitti:

        Milläs meenasitte, että Metallican pojat pystyvät lentämään Riikaan kun ilmatiloja suljettu. Oslo oli jo aikaisemmin päivällä suljettujen listalla????

        Oli Metallicalla keikka sekä Riikassa että Tallinnassa. Riikan keikka oli loistava ja yleisöllä oli hyvä fiilis.
        Pienenä piristävänä sivujuonena oli, että sai juoda katsomossa kaljaa. Olunen oli 1,5 latia tuoppi eli siinä 2€uron tietämissä.
        Tulin Viking Expressillä takaisin Ja samassa laivassa olleet Tallinnan keikalla olleet myös kehuivat Tallinnan keikkaa.
        Ei läheskään niin paljon elämä vituta kun on saanut nähdä hyvän keikan.
        Toivottavasti vielä Metukoilla virtaa piisaa, että pääsis vielä keikalle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2798
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2641
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      36
      2163
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      1937
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      1905
    6. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      35
      1602
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      935
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      112
      863
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      839
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      37
      824
    Aihe