Tekstareita ja

Kun ulkoministeri lähetti vaarattomia tekstiviestejä, hänet oitis erotettiin. Kun pääministeri Vanhanen lähetteli vähemmän vaarattomia tekstiviestejä, ei puhettakaan erottamisista! Tasapuolista.
4148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kanervan poistuessa kovalla kiireellä kokouksesta ehtiäkseen lentokentälle, toimittajat ankarasti ahdistelivat häntä kysymyksillään. Perusherrasmiehenä ja upseerina Ike oli tottunut siihen, että kysymyksiin pitää vastata. Niinpä hän oli puuskahtanut utelijoille, ettei hänellä mitään viestejä ollut esitettävänä. Jäipä kaveri kiinni valheesta... ja sai mennä! Kohtullinen ranagaistus, näin jälkikäteen ajateltuna?

Samoin taisi käydä pääministerille, mutta useamman kerran ja merkityksellisissä asioissa! viimeksi näin näyttää käyneen tapaus Meri-Kukan kohdalla: aiemmin jyrkästi kieltämänsä rahanvälityspyynnön tultua ilmi, Matti nyt joutui tunnustamaan toimineensa pyynnin välittäjänä - vaikkei keronut millä kurin... Johtopäätöksiä?

Äänestä

Suomen pääministerihän joutui maksamaan Meri-Kukka Forsiukselle hengailustaan hänen kanssaan, eli mikään ei ole ilmaista. Maan tavan mukaan nämä rahalla ostetut poliitiikot ja ministerit eivät itse maksa mistään mitään, vaan nämä heidän vaalirahoittajat maksavat kaiken. Vaalirahoittajat maksoivat Ilkka Kanervan synttärit, Marja Tiuran sohvat ja Matti Vanhasen Meri-Kukka Forsiuksen kanssa hengailut.

Äänestä
  • Nykyään päästäkseen politiikan keulaporukkaan on uhrattava itsensä totaalisesti kansanvallan alttarille! Siksi monet huippupoliitikot joutuvatkin hoitelemaan normaalitarpeensa hieman totutusta poiketen. Annettakoon nuorten miesten - ja naisten - vonkailla, kunhan eivät sen enempää aiheuta harmia kansalle? Niin Iken kuin Matinkin seikkailut toisen sukupuolen parissa ovat ymmärrettäviä ja lisäksi haittavaikutuksiltaan perin vaarattomia.

    Aikanaan sanottiin ameriikkiläisten presidenttien puolustukseksi, heidän seksielämänsä luiskahduksista, että menestyäkseen miehellä pitää hormoonituoton ollakin kohdallaan. Ja eikös se mainituilla uroilla sitä perinteisessä merkityksessä olekin?

    Karjuntaa!

    Äänestä

  • elämänsä... kirjoitti:

    Nykyään päästäkseen politiikan keulaporukkaan on uhrattava itsensä totaalisesti kansanvallan alttarille! Siksi monet huippupoliitikot joutuvatkin hoitelemaan normaalitarpeensa hieman totutusta poiketen. Annettakoon nuorten miesten - ja naisten - vonkailla, kunhan eivät sen enempää aiheuta harmia kansalle? Niin Iken kuin Matinkin seikkailut toisen sukupuolen parissa ovat ymmärrettäviä ja lisäksi haittavaikutuksiltaan perin vaarattomia.

    Aikanaan sanottiin ameriikkiläisten presidenttien puolustukseksi, heidän seksielämänsä luiskahduksista, että menestyäkseen miehellä pitää hormoonituoton ollakin kohdallaan. Ja eikös se mainituilla uroilla sitä perinteisessä merkityksessä olekin?

    Karjuntaa!

    Ike tekstailee Matti ... Vissi ero?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tekstareita!? kirjoitti:

Kun ulkoministeri lähetti vaarattomia tekstiviestejä, hänet oitis erotettiin. Kun pääministeri Vanhanen lähetteli vähemmän vaarattomia tekstiviestejä, ei puhettakaan erottamisista! Tasapuolista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu