Asiaa kenkien "tuunaamisesta"

houlihou

En oikein ollu varma mihinkä tämä aihe kuuluu, mutta kysynpä nyt.. ostin siis kivat korkokengät, joita oon jo pitkään yrittäny etsiä. Ja nykymuotiahan on nämä niitit joka paikassa, myös kengissä näkyy paljon olevan ja ainut mikä harmittaa uusissa kengissäni, ettei niissä ole mitään koristeluja. Ajattelin koristella erilaisilla niiteillä kengät, mutta onko mahollista laittaa sellaisia niittejä (tai onko edes olemassa) jotka "lyödään" nahkaan kiinni vähän niinkuin nepparit? Ei siis sellaisia jossa on ne hakaset..tarttuu joka paikkaan kiinni. Kiitos jo valmiiksi vastauksista ( jos joku vaatteiden tekiä sattuisi vaikka tietämään).

4

752

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kässäriellu

      ...noissa läpimenevissä piikeissä on se että ne jäävät sinne repimään sukkiasi/jalkojasi.

      Ehkä viisainta olisi koristella maalamalla tai kysyä läpimemevistä koristeista vinkkejä suutarilta.
      Pinnan voinee myös karhentaa ja liimata koristeet kunnollisella liimalla.
      Entä jos jotenkin tekisi sellaisia reikiä (suutarilla?) joita on noissa Grogseissa ja käyttäisi Grogs-jalkineiden koristeita??
      Noista kun löytyy söpöjäkin...

      • pilkun.. lipoja

        ihan vaan korjauksena, crocsit seellä =)


    • dgh

      rokkari?

      • äksön!

        olen itse miettiny samaa. mulla on mustat korkokengät (nilkkurit) ja keksiin että ku mulla on sellanen tosi vanha ohut niittivyö, niin mitä jos siitä ottais osan ja laittaisi sen kenkään kiinni tavallaan vyöksi? eli se ei olis kengäs mitenkää kiinni vaan heiluis siinä vapaasti . näin josain lehdes ton tyyliset kengät.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1013
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      17
      906
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      810
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      737
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      674
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      629
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      606
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      166
      553
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      540
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      57
      528
    Aihe