Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Suuseksin vaarat

Ilta-Sanomat tänään,rakkaus&seksi palstalla,nuorten pitäis ymärtää
ettei suuseksi ole terveellistä,taudit tarttuu.
41272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

siitä sen saa kun tekee mitä ei ole tarkoitettu.

Äänestä

Minä taisin saada herpeksen suuseksistä. Yhdynnässä käytettiin kortsuja, mutta suuseksissä ei. Sain siis sukupuolielimiini ne herpeksen oireet (en suuhun).

Toisaalta oon melkein 40 edellisen partnerin kanssa harrastanut suuseksiä ilman kortsua eikä ole mitään tauteja tullu.

Äänestä
  • ja pienempiä vaivoja kun imeskellään ja nuoleskellaan sitä mitä ei oikeastaan tarvis.

    Äänestä

  • kaikeenekin kirjoitti:

    ja pienempiä vaivoja kun imeskellään ja nuoleskellaan sitä mitä ei oikeastaan tarvis.

    Mulle tuli kerran flunssa suuseksistä. Hitto ku ei ois pitänytkään tehä sitä mitä ei oo tarvis eikä tarkoitettu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lääket kand kirjoitti:

Ilta-Sanomat tänään,rakkaus&seksi palstalla,nuorten pitäis ymärtää
ettei suuseksi ole terveellistä,taudit tarttuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu