Mitä varusteita pitäis hankkia kun aikoisin aloittaa vaparin? Ja Onko Tampereella salia missä tätä voisi harrastaa?
mitä kamoja vapariin?
2
482
Vastaukset
- Mikkooooooo
Tampereella on ainakin pari paikkaa, suosittelen Tampereen Ju-Jutsukoulua. Ite kävin joskus Tampereen Kamppailu-urheilijoissa reenaan vaparia ja siel on ainaki ihan kyrpiä kaikki ne vetäjät.. Asiallisempaa porukka tuol Ju-Jujutsukoululla siin Särkänniemen vieressä, siel reenaa ja taitaa joskus vetääkin reenejä mm. lukkopainin Euroopan mestari..
- Mikkooooo
Nii ja varusteista sen verran et alkuun ei tarvi oikeestaan ku shortsit ja t-paidan, sit tarpeen mukaan pikkuhiljaa ostelee varusteita, siel kyl vetäjät neuvoo mitä kannattaa hommata missäkin vaiheessa ja yleensä seuran kautta niitä vehkeitä saa halvemmalla. Tietty munarit ja hammassuojat on ihan hyvät olla myös alkuvaiheessa kun painitaan ettei tuu vahinkoja siinä vaiheessa kun intoo on enemmän kun taitoo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695850Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1171393- 121221
- 1821052
- 59877