Vanhanen ei siedä, että häntä sanotaan valehtelijaksi.
Lakkaisi valehtelemasta.
Lakkaisi valehtelemasta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/06/904840
".......Kesärannassa pidetyssä palaverissa paperilapulle Forsiuksen nimen ja ojentanut sen Nova Groupin toimitusjohtaja Tapani Yli-Saunamäelle.
Yli-Saunamäki keräsi tuolloin listaa henkilöistä, joita Kehittyvien maakuntien Suomi -yhdistys (KMS) voisi eduskuntavaaleissa tukea.
Forsius oli ainut vihreiden ehdokas, jolle KMS myönsi vaaleissa tukea.
Aiemmin Vanhanen on väittänyt, että hän oli suositellut Forsiuksen tukemista Yli-Saunamäelle eduskunnan kahvilassa.
Forsiuksen saama tuki aiheutti laajaa kohua vuonna 2008, jolloin Vanhanen ja Forsius selittivät kumpikin oman tarinansa siitä, miten Forsius oli tukilistalle päätynyt....."
Vanhanen ei millään pysty muistamaan neljännesmiljoonan tupsahtamista kepun vaalikassaan.
Nyt tänään hän muistaa "sujauttaneensa" tietoa Forsiuksen rahoituksesta "jossain infossa".
Siis kyse on rahasta, minkä hän junaili ystävättärensä, kilpailevan puolueen, taskuun. Hmmmm
Onneksi puhumme jo historiaan siirtyneestä hahmosta. Jo riittää vanhaset, jäätteenmäet, juhantalot ja korhoset...