Miks aina otat köniin palstan kommareilta?
Kerro ihan omin sanoin
Kerro ihan omin sanoin
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei Kalle mihinkään lähde. Kallesta on hauskaa pyyhkiä huusin lattioita palstan tolloilla kommunisteilla.
Kas näin se tapahtuu helposti ja kätevästi:
"
Ei tunnu palstan kommunisteilla olevan kompetenssia keskustella neukkulan yhteiskuntaluokista.
Näin Kalle pyyhki aseman vessan lattian palstan kommunistirassuilla.
Hommatkaahan jo vihdoinkin palstalle edes yksi punanuttu, joka pystyy antamaan perustelemiaan vastauksia Kallelle. Teidän palstan kommunistien saamattomuus vastata Kallen viesteihin antaa aatteestanne todella sairaan kuvan - se näyttää aivan uskonnolta, johon uskotaan mutta jota ei voida perustella.
Siis mitä yhteiskuntaluokkia esiintyi neukkulassa?
Ei pitäisi olla vaikea kysymys kommunistille!
"
Mikä voisi olla hauskempaa kuin kommunistien kurittaminen heidän omien sairaiden oppiensa avulla.
Et pysty sinäkään vastaamaaan Kallelle joten saat olla nyt luuturättinä huusin lattia siivotessa.
/Kalle, joka yrittää ymmärtää ymmärtää yrittää yrittää ymmärtää yrittää ymmärtää kommunistejakin siinä aina onnistumatta
Näitä perustelemaan?
"Palstan porvarit vain väittää, mutta eivät perustele. Siksipä odotan porvareilta vastausta seuraaviin rästeihin:
1. Perustelkaa väitteenne, että neukkula miehitti Viron 1940?
2. Perustelkaa väitteenne, että sosialismissa esiintyy komunistista riistoa?
Kertokaa samalla mitä on kommunistinen riisto?
3. Perustelkaa, että Suomi oli syytön talvisotaan?
4. Perustelkaa, että neukkula aloitti jatkosodan? "
1. Haluatko perustelun taas?
Sen saat pienissä osissa ja sinun pitää joko kumota tai hyväksyä jokainen perustelun osanen. Jos jätät yhdenkin väliin niin silloin olet katsonut Kallen olleen oikeassa ja Viro tuli miehitetyksi.
2. Kommunistit eivät tiedä sosialismissa yhtäkään pääomanmuodostustapaa, jossa ei töiden tuloksia kerättäisi yhteiskunnan pääomaksi. Ja kommunistista riistoa on juuri se, että työn tuloksia kerätään yhteiskunnalle ja näin sitä osuutta ei työntekijä saa itselleen.
3. Asia otetaan esille Talvisotakeskustelun taas alettua. Mutta Änkyrän OmaanPesäänPaskojan poissaollessa palstalta ei myöskään Talvisodasta ole keskusteltu.
4. Neukkula teki hyökkäyksen Suomeen 22.6.1941 kl. 06.05 ja Suomen ei tiedetä hyökänneen sitä ennen. Ja hyökkäyskäsitehän oli jo silloin maiden kesken yhdessä määritelty ja sovittu joten siitä, mikä on hyökkäys tai ei, ei tarvitse keskustella. Ja sodanhan aloittaa tietenkin se, joka ensin hyökkää.
.....................
4. Neukkula teki hyökkäyksen Suomeen 22.6.1941 kl. 06.05 ja Suomen ei tiedetä hyökänneen sitä ennen. Ja hyökkäyskäsitehän oli jo silloin maiden kesken yhdessä määritelty ja sovittu joten siitä, mikä on hyökkäys tai ei, ei tarvitse keskustella. Ja sodanhan aloittaa tietenkin se, joka ensin hyökkää.
suomen ei tiedetä. aika laaja lause ei oikeesti tiedetä vai ei kerrota vaikka tiedetään?
Samassa kuvassa on myös sen pääkallo. Kuallu se on kun sitä ei oo ollunna ennää palstalla.
http://3.bp.blogspot.com/_kWPdHo3bfDo/Rf-0jbY4zlI/AAAAAAAAACc/CNbxzuQIK8Y/s400/Toilet brush.jpg
Kyllä kalle juuri sinulla on tässä viime aikoina pyyhitty noita mainitsemiasi huussin lattioita.
Olet jäänyt jatkuvasti kiinni todella törkeästä valehtelusta.Uskottavuutesi on täysin mennyttä.
kommunistit eivät pysy totuudessa vaan heittelevät propagandistisia valheitaan. Jos ne pysyisivät totuudessa niin itseruoskinta olisi ainoa mitä täällä nähtäisiin.
Kuka viitsii samoja valheita moneen kertaan alkaa selvittämään lukutaidottomalle porukalle, kaikki vastaukset löytyvät kunhan luet vaikka viimeisen vuoden selostukset linkkeineen.
lukutaidoton täälläkin on kalle
Oletko sinä se hullu joka puolustelee ydinaseen käyttöä sodassa?
Omaa höpinää.
Et pysty moista toteen näyttämään. Viite ja lähdetiedot puuttuvat kuten punapölvästiltä aina puuttuu.
Seurausta valehtelusta ja vääristelystä.
Kerro ihan omin sanoin perusteet.
Alat vaikka väittelemään Kallen kanssa niin nähdään todellinen tasosi.
Meinaan julkisesti.
Kallen perusteet perustuvat aina vain pelkkään valheeseen.Näinollen kallen jutut on aina tosi helppo kumota.