MIKÄ VITTU MÄTTÄÄ?

adsasadsads

Mikä siinä nyt on kun veteraaneista ei oo mihinkään? ketkäs näistä nyt on lähös pois? sais kaikki lähtee--

2

434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pekka virta

      Iän myötä pelikin vain kehittyy. Todella hämmästyttävää että esimerkiksi mika strömbergin liike on silmään pistävää ja hänen kokemuksensa oli valttia näissä peleissä HPK ta vastaan. Kalpan nuorukaiset olivat oikeastaan jäässä koko kauden ajan. Ps . Panin merkille että pekka virran juomapullossa ei ollut pelkkää vettä tai urheilu juomaa. Taisi kyllä ihan pirtua olla. Pienessä maistissa oli. Silmät seiso.

    • 1m3

      Mikäkö mättää? Sulle mulle ja takaisin sulle ja alakerran kautta...... eli nyt se nähtiin,että lähinnä hippasilla oloa tai oikeastaan sosiaalipornoa muistuttavalla pelitavalla ei pärjää, kun vain ja ainoastaan tulos ratkaisee.

      Se, että on kivaa ja tyylikästä kiekonhallintaa omalla alueella tai hyökkäysalueen kulmissa, ei johda TULOKSEEN!!! Tyylillä vatunkaan väliä, 60 min ja numerot taululla kertoo oleellisen.

      No okay! Kiiskinen poissa, Andersson vajaakuntoinen, Kapasta sai rapata kuin vierasta sikaa.... ja Sahlsted kurvaili jo loppukauden TPS:n lukuun; ei varmasti ansainnut sitä palkkaa, minkä Kapanen maksoi.

      Mutta on tässä romahduksessa omat hyvätkin puolensa. Ensi syksynä ei tarvitse jonottaa lippuja tai kytistää netistä, että saako niitä vai ei. Varmasti saa. Ja ihan hallin ovelta. Ja voi vielä valita ne parhaimmat paikat ovelta lipun ostaessaan, missä tätä Virran "neppailua" voi ihastella... KalPan "momemtum" oli 2010 keväällä; ja se meni ohi; valitettavasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      170
      2916
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      64
      2516
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2199
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      73
      1829
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1763
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1621
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      93
      1393
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      217
      1141
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1120
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1069
    Aihe