Heräsi kysymys miesten siveysvyön filosofiasta. Nykyiset markkioilla olevat vyöt ja ns."häkki" systeemit perustuvat erektion estämiseen ja sitä kautta laukeamisen estämiseen. Tästä syystä haluaisin kysyä teiltä asiasta kiinnostuneilta. Kuinka moni ottaisi sellaisen siveysvyön, joka ei aiheuttaisi kipua ja erektio olisi mahdollinen mutta laukeaminen ei. Itse ainakin voisin kuvitella, jos kalu pääsee kunnon stondikseen, mutta laukaista ei voi, se olisi todella turhauttavaa. Kutinaa, jota ei voisi raapia. Siveysvyö sopisi mielestäni esim. uskollisuutta todistaville, jotka eivät kaipaa ylimääräistä kipua ja tuskaa. Tai niile puolisoille, jotka haluasivat leikkiä näitä lukitusleikkejä, mutta eivät halua toisen kärsivän fyyistä kipua.
On tietenkin ihan eri asia, voidaanko moisia siveysvöitä valmistamaan?? Itse uskon, että voidaan...
tiedustelu siveyvyöstä
9
1322
Vastaukset 9
- Kommentti.
"Siveysvyö sopisi mielestäni esim. uskollisuutta todistaville". Omituinen sanonta. Miksi ihmeessä moista pitäisi todistella? Koko epäilyhän perustuu sen toisen epäilyihin. Ja niihin ei voi mitenkään vaikuttaa. Ne epäilyt kun ovat yhdenlaista neuroosia.
- piipaaaaaa
Ideana hyvä, mutta mikään huomaamaton se ei olisi. Turhan pitkä putkilo. Meillä saa seisottaa sillointällöin valvonnassani. Mutta kalun pitää myös seistä kunnolla. Eli mies hiplailee itseään vaikka 15 min, mutta ei saa laueta. Tai minä hipelöin laukeamispisteeseen, odottelen vähän aikaa ja aloitan alusta. Se on kivaa... Lukon kun aukaisee, aika komeastihan tuo seisoo muutenkin. Joskus annan tuulettaa pidemmänkin aikaa, mutta silloin sidon ranteet yhteen selän taakse ja toinen pää haarojen alta CB.n renkaaseen, jonka jätän kivesten taakse. Siinä voi heilutella vehkeitään omasa rauhassa.
- herraparatkoon!!
Kyllä näitä pipipäitä tuntuu olevan joka lähtöön, voi hyvä jeesus sentään!!!
- Houkutus on suuri
Miesten vöistä en tiedä, mutta ostin vaimolleni kalliin siveysvyön, jonka saa lukittua avaimella.
Kiinnitän vyön paikoilleen sellaisina iltoina, jolloin hän lähtee pitämään hauskaa omien naisystäviensä kanssa. On hänen mielestään kiihottavaa kantaa sitä vyötä, jos joku mies yrittää houkutella vaikkapa hotelliin.- iskkä
Kun aamulla lähden töihin laitan muijan alapäähän pajassa tehdyt siveysraudat jossa abloy lukko. Avaan kun tulen illalla kotiin. Samaten olen lukinnut ruokakaapin myös ettei akka ja kakarat syö liikaa.
- ...elämää.
iskkä kirjoitti:
Kun aamulla lähden töihin laitan muijan alapäähän pajassa tehdyt siveysraudat jossa abloy lukko. Avaan kun tulen illalla kotiin. Samaten olen lukinnut ruokakaapin myös ettei akka ja kakarat syö liikaa.
Juu, ja täällä se vaan tämä yksi iänikuinen yksinkeskustelija kirjoittelee ja vastailee itse itselleen. Hohhoijaa sentään, kyllä on köyhä elämä...
- miten toimii
miten kuselle ja paskalle pääsee jos avain hukataan??
- ???????????
tässä mallissa näyttää olevan kakkamista varten reikä http://www.asujalelu.com/siveysvyo-naiselle-p-719.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on471492Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.59900Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30667- 87637
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14605- 43583
Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.56574- 7542
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu24531- 44521
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan70520- 61515
Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47513- 37506
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj14491Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13472Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.132449- 42428
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa45409Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.26399