opamoxilla ei henki lähe

Vedin n. 11 tunnin aikana 18 kaljaa ja sen päälle paketillisen Opamoxia(Oxamiinia)

18 x 0,33 kolmoskaljaa 4.5 promillia
30 x 15 mg Opamoxia (yht. 450 mg)

Mitään ei tapahtunut. Heräsin kahden päivän päästä samasta paikasta enkä ollut edes paskantanut housuun, saati sitten oksentanut pisaraakaan. Kaiken lisäksi olo oli suorastaan mahtava.

Miten tämä on mahdollista? Painan noin 70 kiloa
1310580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

heitä pois. tiedän paskan kohtelun ja elämän paskan kantamukset mutt on niitä hyviäkin hetkiä 8)

Äänestä

Olen itsekin ottanut sitä sun tätä alkomahoolin kanssa, kaikkea liikaa ja usein. Silti vielä täällä keikun. Älä tee mutseirhaa, ei tää elämä muutenkaan niin loputtoman pitkä ole. Mitkä asiat sut on ajanut tuohon pisteeseen?
Mullakin on muuten usein tosi hyvä olo lääkevuoren syötyäni. Kun sitä sitten jossain vaiheessa herää, niin onpas rentoa.. tosin en haluaisi siihen kuolla.

Äänestä

Ette te millään bentsoilla itteänne tapetuksi saa, korkeintaan sairaalasta heräätte. Toista oli ennen vanhaan, kun vielä barbeja määrättiin. Etsikää oikeaa tietoa, niin ei tarvitse sitten myöhemmin katua. Kaikki ei käy kuin elokuvissa.

Äänestä
  • Kyllä monilla bentsoilla saa hengen pois, muttei sentään opamoxeilla.

    Äänestä

  • itsensä hengiltä, mutta paikka pitää valita niin ettei kukaan löydä kolmeen vuorokauteen. Bentsoannoksen tulee olla todella iso. Ei ole mitään järkeä ottaa esimerkiksi 100 kappaletta 10-20 mg bentsoja( diapam ) ja jäädä makaamaan tai istumaan sellaiseen paikkaan, että varmasti joku näkee onnettoman itsarinyrittäjän ja soittaa sairasauton ja sitten herätään sairaalassa hengityskoneessa. Tosi typerää. Sadalla bentsolla tai vahvemmammalla unilääkkeellä lähtee aivan varmasti henki, kun hakautuu nukahtamaan sellaiseen paikkaan ettei sivulliset löydä. Puoli pulloa Koskenkorvaa perään, niin saletti.

    Äänestä

  • öööööööööötööööö kirjoitti:

    itsensä hengiltä, mutta paikka pitää valita niin ettei kukaan löydä kolmeen vuorokauteen. Bentsoannoksen tulee olla todella iso. Ei ole mitään järkeä ottaa esimerkiksi 100 kappaletta 10-20 mg bentsoja( diapam ) ja jäädä makaamaan tai istumaan sellaiseen paikkaan, että varmasti joku näkee onnettoman itsarinyrittäjän ja soittaa sairasauton ja sitten herätään sairaalassa hengityskoneessa. Tosi typerää. Sadalla bentsolla tai vahvemmammalla unilääkkeellä lähtee aivan varmasti henki, kun hakautuu nukahtamaan sellaiseen paikkaan ettei sivulliset löydä. Puoli pulloa Koskenkorvaa perään, niin saletti.

    Olet tietenkin oikeassa siinä, että alkoholi voimistaa vaikutusta. Mutta bentsojen kuten useimpien muidenkin lääkkeiden ja myrkkyjen kanssa ei mikään ole "saletti", koska ihmiset reagoivat niihin niin yksilöllisesti. Osa saattaa kuolla, osa herätä kuin mitään ei olisi tapahtunutkaan. Osa taas voi saada pysyviä vaurioita.

    Valtavat annokset bentsoja tarvitsisivat itsemurhatarkoituksessa todennäköisesti kyytipojakseen antiemeettisiä lääkkeitä, jotta aineet eivät tule takaisin ylös ennenaikaisesti. Mikään ei myöskään takaa prosessin kivuttomuutta.

    Toinen vaara varsinkin alkoholin kanssa on, että sammuu ennen kuin on ehtinyt napsia kuolettavan määrän. Läkkeet voisi tietysti jauhaa isoimpiin mahdollisiin kapseleihin, mitä nettiapteekeista löytää (jotta ne saa nopeammin alas) ja käyttää vielä varmuudeksi muovipussia päänsä ympärillä. On kuitenkin paljon tapauksia, joissa yrittäjä on näistä huolimatta selviytynyt - vieläpä ilman ulkopuolisen väliintuloa.

    Lainaus Geo Stonen kirjasta "Suicide and Attempted Suicide" (2001, ISBN: 0786709405):

    "Benzodiazepines are not highly lethal by themselves, but become much more so when mixed with other depressant drugs, like alcohol, sleeping pills, or opiates. It's been jokingly said that the only way to die from Valium (diazepam) is to get run over by the truck delivering it. Yes and no: While just two of some 1,200 Valium-only ODs were fatal, there was a 30 percent death rate when Valium was part of a mixed-drug overdose (Finkle, 1979). Curiously, the study's author reached the opposite conclusion: He asserted that the best test of a drug's toxicity in mixed-drug OD is the toxicity of the same drug alone. Since Valium alone is fairly safe, he concluded that the drug-cocktail toxicity is mostly due to the other drugs."

    Lääketurvallisuus tuskin on noista päivistä ainakaan huonontunut, vai mitä luulette?

    Enkä nyt sitten tiedä teistä, mutta jos/kun itse teen itsemurhan, haluan sen todellakin olevan 100% varman, rauhallisen sekä fyysisesti kivuttoman. Muutama tällainen keino taviksillekin on olemassa, mutta useimmat niistä ovat hankalasti saatavissa ja vaativat melko paljon järjestelyjä, jotka eivät varsinkaan Suomessa ole riskittömiä. Osaan taas on helppo saada välineet, mutta mainitun kaltainen käytännön toteutus on vaikeaa.

    Ja selvennykseksi: en ole suosittelemassa täällä itsemurhaa, vaan yritän estää teitä tekemästä idioottimaisuuksia.

    Äänestä

Itse kiroan juuri tuota, ettei barbeja enää myönnetä. Niillä saisi hengen kyllä helposti pois alkoholin avulla.

Saatana että olisi kiva päästä haudan lepoon.

Äänestä
  • hyvähän se oli että sait levättyä, sitävartenhan ne onkin. juo enkerralla koko laatiko 24 tai jätä pari aamus ja ota het diapamit niin eitu mitään krapulaa. Yritkkö ihan itsarari vai ihan kokeilumielessä?

    Äänestä

Hyvä niin,mitä jos hakisit hoitoa että pääsisit itsari ajatuksistas ja saisit muutenkin elämään jotain parannusta valoa tunnelin päähän.

Äänestä

Opamox 15 mg ja 30 kappaletta ei oo iso annos. Varmasti lähtee henki, kun otat 200 kappaletta ilman alkoholia ja juot vettä päälle. Heti et kuole, mutta menet tajuttomaksi ja kuolet muutaman vuorokauden sisällä. Näin on!!!

Äänestä

OK. 200 kpl. Sillä selvä.

Äänestä

sä synnyit uudellee kristukseessa.liity hellareihin ja ala julistaa!!!! ;>

Äänestä

jos tabuihin haluaa kuolla niin muutama paketti panacodeja viinan kans alas. maksavaurioon kuolee varmasti, mutta kivuliasta on

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kylmät kädet kirjoitti:

Vedin n. 11 tunnin aikana 18 kaljaa ja sen päälle paketillisen Opamoxia(Oxamiinia)

18 x 0,33 kolmoskaljaa 4.5 promillia
30 x 15 mg Opamoxia (yht. 450 mg)

Mitään ei tapahtunut. Heräsin kahden päivän päästä samasta paikasta enkä ollut edes paskantanut housuun, saati sitten oksentanut pisaraakaan. Kaiken lisäksi olo oli suorastaan mahtava.

Miten tämä on mahdollista? Painan noin 70 kiloa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu