Raivon kesä

19238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat
  • Kyllä ihmiskunnan viimeisin sota alkaa kohta "Jerusalemin porteilla",minkä jälkeen myös tämän planeetan jengi oppii tuntemaan sielunlain ja materialistisen politiikan.Mutta joka tapauksessa Lähi-idän sota oli arvaamaton jo vuonna 1967,jolloin Israel miehitti ns.kuuden päivän sodassa Golanin,Gazan ja Länsirannan.Ei sitä katso hyvällä enää Kiina eikä Venäjäkään.Kyllä uskonto ja talous näyttävät silti hajottavan arabiliittoumaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aleksi-X kirjoitti:

Tästä tulossa raivon kesä Kiinalaisille!

http://bbs.chinadaily.com.cn/viewthread.php?gid=2&tid=665910&extra=page=1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu