EI HELEV..TTI !
Onhan se nyt prkle, kun sm-liigan fania kyykytetään oikein urakalla. Nyt alkaa mennä hermot, kun tuli hankittua Canal viime kaudella, jotta SM-liigan näkee. Noh eihän se s...tanan kanava enää niitä pelejä näyttänyt. Seuraavaksi piti tilata 12kk:n sopimuksella URHO-kanava, joka sekin onnistui kusemaan alkukauden.
Nyt helev...tti kun finaalit alkavat niin mitä vitt..a EIHÄN NE EDESÄ NÄY ...tanan Urholta.
NYT PITÄIS HANKKIA UUSI KANAVAPAKETTI: VIASAT KULTA 12kk sopimuksella 29,95€/kk, jotta näkis NELONEN SPORT PRO kanavan!!!!!!!!!!!!!!
Onhan tää nyt S...TANA hommaa.
Nyt joku järki tähän kusetukseen. Ketkä pellet siellä sm-liigassa näitä diilejä oikein junailee. HELEV...TTI lopetan koko pask..n seuraamisen, kun on homma tehty niin VIT.N vaikeaksi.
HÄVETKÄÄ.
...tanan Urho ja urpot
2
262
Vastaukset
- johnqs
Ei näkyny viime kaudellakaan Canal plussalta viimeiset ottelut vaan Neloselta kun niillä oikeudet on.
Aikalailla samat ovat fiilikset täälläkin ja jo ihan periaatteesta varmistin hetki sitten, että sama firma ei minua enää toista kertaa ns. lirauta linssiin suomalaisella jääkiekolla. Olen tällä päivämäärällä irtisanonut Urho TV:n kanssa tekemäni sopimuksen, joka päättyy sopimuksen määräajan päättyessä.
Jos tarpeeksi moni kuvainnollisesti "äänestää jaloillaan", tulee ehkä Urho TV:n talousjohdossa edes mieleen, että asiakkaiden petkuttaminen ei ehkä sittenkään ole se paras ratkaisu pitkällä tähtäyksellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k2494257Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän402499Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop5112134Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h582092Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn431820Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.1031694Kohuotsikoihin nousseet Aku Hirviniemi ja Mikko Leppilampi jouluna tv:ssä!
Täydellinen joulu -leffassa on iso kaarti suomalaisia näyttelijöitä. Mukana mm. Elena Leeve, Antti Luusuaniemi sekä koh261589Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on31571Ex-Puoli seitsemän juontaja Anniina Valtonen yllättää - Uudessa roolissa tv:ssä!
Monen suosikki Anniina Valtonen tv:ssä! Valtonen on tuttu Ylen meteorologina, mutta hän juonsi myös Puoli seiskaa. Nyt A411301Mitä metsaman tuottaa
Törkypuhetta, ahdistusta, pahaa mieltä, riitaa, eripuraa, köyhien menestymättömien ja maattomien kurjien vähättelyä. Sit1211166